Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новина

У справі захисту батьківщини національність не має значення або українські угорці на російсько-українській війні

22.05.2022  /  0 Коментарів

Попри офіційну позицію Угорщини щодо російсько-української війни, чимало українських угорців із Закарпаття дають відсіч агресору у лавах Збройних Сил України. Окрім цього, допомагають країні у важкий час волонтерством та гуманітарно.

“Українські воїни, які, не шкодуючи сил, борються за незалежність власної країни, захищають також і Угорщину” – написав нещодавно у своїй статті на Українській правді Жолт Неймет, голова парламентського комітету із закордонних справ Національної асамблеї Угорщини.

Серед українських воїнів є й українські угорці Закарпаття.

Наприклад Петер Філіпович, українського військовий угорської національності, що у складі ЗСУ вже кілька років захищає Україну від російської агресії. Саме він у березні цього року дав інтерв’ю угорському порталу “Індекс”, де закликав уряд Угорщини надати нашій країні обзроєння.

Петер Філіпович

Або викладач УжНУ Віктор Трошкі, також етнічний угорець із Закарпаття, який у перші ж дні повномасштабного вторгнення Росії добровільно пішов у військкомат і став солдатом 128-ої гірсько-штурмової бригади.

“Українські угорці нічим не відрізняються у своїх правах і обов’язках від інших громадян України – каже Берегівський міський голова Золтан Баб’як.

Вони так само беруть участь у мобілізаційних процесах в Україні. Багато закарпатських угорців допомагають теробороні, а через різні соціальні програми – внутрішньопереміщеним особам та іншим категоріям населення, які потребують допомоги у воєнний час. Так само місцеві угорці допомагають і своїм родичам, що воюють на передовій у різних областях України” – підсумовує мер Берегова.

Лідер фракції “КМКС (ТУКЗ) Партія угорців України”, депутат Закарпатської обласної ради Йосип Борто підтримує українських угорців, що стали на захист нашої країни.  “Я думаю, коли треба брати участь у захисті держави, батьківщини, національність немає ніякого значення: українець, румун чи угорець.  Бо є громадянство, є наша спільна батьківщина. Захист батьківщини це честь і обов’язок кожного військовозобов’язаного українця”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    You might also like...

    В Україні стартує реформа управління відходами: що зміниться для українців?

    Read More →