30 років на передньому краї суспільного розвитку. Ефективні практики громадянського суспільства України

У попередніх статтях з цього циклу публікацій йшлося про найбільш визначальні риси громадянського суспільства України, яке формувалось впродовж 30 років незалежності країни.
30 років на передньому краї суспільного розвитку. Реформи як головний пріоритет громадянського суспільства України

У попередній статті з цього циклу публікацій (випуск газети за 21 серпня 2021 р) йшлося зокрема про те, що саме здобуття Україною незалежності у 1991 році стало засадничою платформою становлення і розвитку як місцевої демократії, так і громадянського суспільства в центрі та регіонах зокрема і на Закарпатті.
30 років на передньому краї суспільного розвитку. Штрихи до портрету громадянського суспільства Закарпаття

Ювілейні дати для будь-якої державної влади – чудовий привід для піару на «досягненнях» (котрі насправді мали б бути буденною роботою чиновників) та на «перспективах», часто схожих на нереалістичні передвиборчі обіцянки – цяцянки.
Чому Закарпаття знову має стати українським центром Карпатського Єврорегіону?

Напередодні Міжнародного Форуму міжрегіонального та міжмуніципального транскордонного співробітництва «Україна у Карпатському Єврорегіоні», який відбудеться 14-15 червня 2021 року, коаліційне об’єднання за ініціативи одного з його співкоординаторів, виконавчого директора Закарпатського РВ АМУ Олега Лукші провело опитування серед експертів і наукової спільноти та громадських лідерів Закарпаття.
Громади-лідери Закарпаття по доходах бюджету на одного жителя (за результатами І кварталу)

За результатами І кварталу лідерами по доходах бюджету на одного жителя стали Холмківська, Ужгородська, Оноківська, Чопська, Мукачівська та Тячівська територіальні громади.
Олег Лукша: «Доля Карпатського Єврорегіону нині залежить від справжніх еліт і громадськості Закарпаття»

На цьому тижні в електронних ЗМІ була опублікована міжмуніципальна і громадська ініціатива «Закарпаття – український центр Карпатського Єврорегіону». Редакція видання “РІО” зустрілась з цього приводу з одним із ініціаторів звернення щодо утворення коаліційного об’єднання асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських і неурядових організацій та експертів і науковців області з аналогічною назвою, керівником Офісу реформ і виконавчим […]
Як на Закарпатті вирішити проблему кваліфікації посадовців у радах територіальних громад

Найгострішу і найскладнішу проблему кадрів належної кваліфікації у новостворених в області територіальних громадах можна і необхідно прискорено вирішувати об’єднаними зусиллями регіональної влади, УжНУ й інших вишів, асоціацій органів місцевого самоврядування та діючих у регіоні інституцій підтримки реформ, досвідчених і фахових громадських об’єднань. Діяльність нового навчального інституційного об’єднання не менш успішно можна поширити і на сферу […]
ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ – 2020

Асоціація міст України пропонує добірку відповідей на найпоширеніші запитання щодо організації та проведення місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня 2020 року.
Як послаблення карантину вплинуло на місцеві бюджети Закарпаття

У зв’язку з введенням з березня карантинних заходів, зниженням ділової активності, а також запровадженням податкових пільг для підтримки бізнесу в період карантину, місцеві бюджети недоотримують значні фінансові ресурси. Починаючи з травня, карантинні обмеження стали послаблювати.
Мінфін буде щотижня звітувати про використання коштів Фонду боротьби з COVID-19

17 червня на засіданні Уряду Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив Міністерству фінансів посилити контроль за ефективністю використання коштів Фонду боротьби з COVID-19 для недопущення їх нецільового використання або зловживань.