Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Стиль життя  >  Культура  >  Новина

На Закарпатті розпочали реконструкцію Невицького замку (ВІДЕО)

26.08.2020  /  0 Коментарів

Будівельники розпочали реконструкцію Невицького замку. Зараз там працюють над укріпленням мурів малої вежі.

Як розповів підрядник Тарас Стадницький, проєктом передбачена також реконструкція великої вежі, дах якої впав у березні минулого року.

Близько півтора тижня тривав демонтаж та підготовка до основних робіт — розповідає підрядник Тарас Стадницький. За його словами, розпочали з малої вежі. Роботи в замку проводять за грантові гроші – це 9 мільйонів гривень.

Тарас Стадницький розповів, що на цей момент ведуться роботи по відновленню мурів вежі. Наступним етапом буде встановлення даху.

 

“У тому числі, найближчим часом, починаємо відновлення основної вежі донжон. Там теж в першу чергу відновлюватимуться мури, а після працюватимемо зі зведенням дерев’яних конструкцій. Проблемою виконання робіт є доступність. Тут немає можливості, щоб матеріал підвозився до об’єкту. Тому ми споруджуємо канатну подачу матеріалів”, — розповів підрядник.

Проєктом передбачено не тільки реконструкцію двох веж: великої та малої, а й консервацію, тобто укріплення найбільш аварійних ділянок стін замку. Востаннє реставрацію в невицькому замку проводили в 1968-1970 роках.

Невицький замок – автентична пам’ятка. Повністю його, за словами дослідника замку Олександра Дзембаса, добудували в середині 15 століття. Після руйнації Невицького замку в 1644 році його не використовували.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    You might also like...

    Закарпатські угорці виступили на захист України від російської агресії

    Read More →