Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Минувшина  >  Новина

Якою була гуцульська мода протягом століть (ФОТО)

30.09.2019  /  0 Коментарів

Пропонуємо подивитись, якою була закарпатська мода 100-150 років тому.

Наші предки ще 100 років тому жили в одному будинку з худобою, щороку йшли на весь літній сезон на полонину та обходились малими благами. Але разом з металевими вугільними прасками, пранням одягу у річці та примітивними зручностями існувала справжня мода. Бути привабливими та гарно виглядати хотіли і чоловіки і жінки. Найчастіше свій модний гардероб можна було продемонструвати в неділю, коли всі йдуть до церкви, або ж на весілля, тоді і робили фото на пам’ять.

На старовинних світлинах видно, що закарпатці приділяли чимало уваги своєму гардеробу. Розшиті вручну головні убори. Яскраві нитки та пір’я. Все це було непросто знайти та високо цінувалося. Обов’язковим елементом гардеробу були і шкіряні чоботи. Тоді весь одяг та взуття виготовлялися вручну та з якісних матеріалів, а тому і носили такі чоботи роками та ще й передавали у спадок.

Серед одягу теж було з чого вибирати. Кожух, корсетка, гуня, жупан, кептар та багато іншого. Наші предки завжди любили яскраві кольори в гардеробі. Різноманіття мережива, китичок, стрічок та орнаментів на одязі простежується на всіх фотографіях.

Поруч з цією існувала і інша «міська мода». В більш розвинутих містах Закарпаття, таких як Ужгород чи Мукачево шляхетні пані одягали вже не вишивані сорочки, а легенькі сукні з шовку та вишукані капелюшки замість хусток.

Mukachevo.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Як за 40 років змінився будинок в центрі Ужгорода (ФОТО)

Read More →