Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Юридична клініка  >  Новина

Як змінити місце голосування, не змінюючи при цьому виборчої адреси?

06.03.2019  /  0 Коментарів

Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси регулюється Законом України «Про державний реєстр виборців» та поставною Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси».

Відповідно до ч.3 ст. 7 Закону України «Про державний реєстр виборців» за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі.

Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця, примірний зразок якої встановлено у додатку 2 до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року № 893. Зазначена мотивація може бути викладена, зокрема, у такій формі: “за сімейними обставинами”, “у зв’язку з відрядженням”, “у зв’язку з виробничою необхідністю”, “за місцем роботи”, “за місцем навчання”, “за місцем фактичного проживання”, “у зв’язку із відпусткою”, “у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням”, тощо.

Який порядок зміни місця голосування? До органу ведення Державного реєстру виборців виборцю необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою виборець бажає проголосувати.

Які документи необхідні для зміни місця голосування? Під час подання заяви громадянин пред’являє:

– документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України у вигляді книжечки або у вигляді картки (до картки додається Витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України – військовослужбовців документом, який пред’являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток;

– документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування – довідка з місця навчання, довідка з місця роботи, посвідчення про відрядження, проїзні документи, договір оренди житла тощо.

Звертаємо Вашу увагу, що заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. Надсилання вказаної заяви поштою (електронною поштою) або подання в електронному вигляді законодавством не передбачено.

Заява розглядається органом ведення Реєстру невідкладно, але не раніше дня початку відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму та не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.

Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово – на день голосування (на конкретну дату). Тобто у разі призначення повторного голосування виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування вже на дату проведення повторного голосування.

Тимчасова зміна місця голосування забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці (дільниці для голосування), утвореній на відповідних виборах або референдумі.

Як дізнатися про зміну місця голосування? При включенні виборця, якому тимчасово змінено місце голосування, до списку виборців у графі “Примітки” навпроти його прізвища зазначаються номер посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця, дата його видачі та найменування органу ведення Реєстру, який його видав. Про тимчасову зміну місця голосування виборцю видається посвідчення за встановленою формою. Посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця, підписується керівником органу ведення Реєстру, який його видав, та засвідчується печаткою цього органу. Посвідчення підлягає обов’язковій реєстрації в журналі обліку посвідчень, які підтверджують тимчасову зміну місця голосування виборця. Про отримання посвідчення виборець розписується в журналі обліку посвідчень, які підтверджують тимчасову зміну місця голосування виборця.

Перевірити включення особи, яка тимчасово змінила місце голосування до списку виборців можна:

– онлайн – в особистому кабінеті виборця на сайті Державного реєстру виборців;
– особисто – уточнити інформацію у приміщенні виборчої дільниці, яку визначено місцем голосування у посвідченні.

 

Юридична клініка УжНУ.

 

НАШІ КОНТАКТИ:

Адреса: Юридичний факультет УжНУ
м. Ужгород, вул. Капітульна, 26, каб.23

моб. тел.: +38 066 155 79 83

веб-сайт: https://jurklinic.wixsite.com/home

 jurklinic@gmail.com

Ми в соц.мережах: https://www.facebook.com/jurklinic

legal.clinic.uzhnu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Фінансове сафарі за 5000 грн або чого чекати та боятися українцям від нового закону щодо фінмоніторингу

Read More →