Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Юридична клініка  >  Новина

Правова просвіта та правозахист в Ужгороді: про роботу Юридичної клініки Ужгородського національного університету

11.11.2019  /  0 Коментарів

У п`ятницю, 8 листопада 2019 року, в рамках спільного проекту ОБСЄ (Координатора проектів в Україні) та Асоціації юридичних клінік України з питань моніторингу юридичної клінічної діяльності, було проведено презентацію результатів моніторингу діяльності Юридичної клініки УжНУ.


Захід проводився за участі представників Закарпатського та Ужгородського центрів БВПД, юридичної компанії “SMR Partners”, Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області, Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, Закарпатського Західного міжрегіонального відділу Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Карпатського фонду, Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції в Закарпатській області.


Участь у заході взяли також декан юридичного факультету Ярослав Лазур, завідувачі кафедр, викладачі та студенти юридичного факультету. Серед запрошених гостей заходу були й докторанти Карлового університету (м. Прага, Чеська Республіка), що навчаються за програмою обміну Erasmus + та представники преси: “Медіа-центр УжНУ” та “Карпатський вісник”.

Відкрив захід директор Юридичної клініки УжНУ Іван Переш, який коротко розповів про мету діяльності та основні види активності юридичної клініки університету, проаналізував її здобутки за понад 20-ти річну практику діяльності.

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся Голова Асоціації Юридичних клінік України та очільник моніторингової групи Андрій Галай, який зазначив, що в ході триденного візиту члени моніторингової групи провели комплексний аналіз роботи юридичної клініки. Це дозволило проаналізувати різноманітні аспекти діяльності юридичної клініки, зокрема: юридичне консультування, правову просвіту та навчальний процес. За висновками моніторингової групи було відзначено високий рівень якості діяльності Юридичної клініки УжНУ у всіх напрямах та наявність вдалих практик, які будуть рекомендовані для поширення і в інших клініках держави. Проте, були й аспекти, над вдосконаленням яких ще потрібно попрацювати.

Також, з вітальним словом до гостей звернувся і декан юридичного факультету Ярослав Лазур, який зазначив, що Юридична клініка УжНУ відіграє не аби яку роль у фаховій практичній підготовці юних правників, а форми і методи роботи зі студентами дають однозначно позитивні результати.

Поділились своїми враженнями про діяльність Юридичної клініки УжНУ також і члени моніторингової групи – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права, викладач-куратор юридичної клініки Тернопільського національного економічного університету Сергій Гречанюк, юристка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, проектна координаторка в Центрі прав людини та демократії – “People in Need” Олена Романова, асистентка проектів у сфері верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ніна Решетар, керівник Закарпатського регіонального центру БВПД Василь Попадинець, керівник Ужгородського місцевого центру БВПД Михайло Давиденко та завідувач кафедри конституційного права та порівняльного правознавства, професор, д.ю.н. Юрій Бисага.

У ході жвавого обговорення, значну увагу було приділено новим формам та методам співпраці, а також можливим шляхам розвитку і подальшого удосконалення юридичного клінічного руху на Закарпатті.

На завершення, директор Юридичної клініки УжНУ Іван Переш, щиро подякував аудиторії за активну участь у заході і закликав присутніх до продовження правозахисної та правопросвітньої співпраці з метою забезпечення прав та свобод людини й громадянина.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Фінансове сафарі за 5000 грн або чого чекати та боятися українцям від нового закону щодо фінмоніторингу

Read More →