Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Юридична клініка  >  Новина

ОСББ встановлює тарифи без узгодження. Що робити?

15.06.2019  /  0 Коментарів

Згідно ст. 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків» органами управління об’єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об’єднання.

  • Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом установчими зборами, правлінням об’єднання або ініціативною групою з не менше трьох співвласників. Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік.
  • Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов’язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів оприлюднюється. У передбачених статутом або рішенням загальних зборів випадках воно може бути надано співвласникам під розписку або надіслано поштою (рекомендованим листом). Співвласники мають право ознайомитися з рішеннями (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами і робити з них копії. Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку.
  • До виключної компетенції загальних зборів співвласників належать: затвердження статуту об’єднання, внесення змін до нього; обрання членів правління об’єднання; питання про використання загального майна; затвердження кошторису, балансу об’єднання та річного звіту; попереднє (до їх укладення) узгодження умов договорів, укладених на суму, що перевищує зазначену в статуті об’єднання, договорів, предметом яких є цінні папери, майнові права або спільне майно співвласників або їх частину; визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків та платежів співвласників; прийняття рішення про реконструкцію та ремонт багатоквартирного будинку або про зведення господарських споруд; визначення розміру матеріального та іншого заохочення голови і членів правління; визначення обмежень на користування спільним майном; обрання та відкликання керівника, затвердження та зміна умов договору з керуючим, прийняття рішення про передачу функцій з управління спільним майном багатоквартирного будинку повністю або частково асоціації; прийняття рішень про створення інших юридичних осіб або участь у товариствах.

Тобто проводити щорічні збори це прямий обов’язок голови ОСББ, передбачена законом. Тільки на загальних зборах може бути затверджений розмір внеску і платежів співвласників !!!!! Закон зобов’язує оприлюднювати для співвласників все прийняті зборами рішення. Приймають рішення мешканці, а не правління чи голова ОСББ.

Що Вам порадити і з чого почати? Вам необхідно письмово витребувати у голови ОСББ протоколи загальних зборів за той період, який Вас цікавить (період, за який ви вважаєте тарифи не обґрунтовані). Ви можете звертатися самостійно або, уклавши договір з адвокатом він може зробити адвокатський запит. За ненадання відповіді на адвокатський запит передбачений адміністративний штраф. Також ви можете звернутися з позовом до ОСББ в разі, якщо ОСББ не надає інформацію. Предметом позовної заяви буде звучати так: «визнати бездіяльність неправомірною та зобов’язати вчинити певні дії» (в даному випадку надати інформацію, відповісти на запит, видати копії протоколів).

Наступний крок – оскарження протоколів, якими встановлені незаконні або завищені тарифи (внесок). Якщо загальні збори на якому розмір внеску був затверджений, не проводилися або протоколи є сфальсифікованими, то це підстава і для позову в суд, і для заяви в поліцію по ч.1 ст. 191 і по ч.2 ст. 358 Кримінального кодексу України.

  • «Стаття 190. Шахрайство.
  • Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) –
  • карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. »
  • «Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів.
  • Складання чи видача працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, складання або видача приватним підприємцем, аудитором, експертом, оцінювачем, адвокатом, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, уповноваженою на виконання функцій держави по реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем або іншою особою, що здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних або адміністративних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, що засвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов’язків, підроблення з метою використання або збуту посвідчень, інших офіційних документів, складених у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків з метою їх збуту Чи їх збут чи збут завідомо підроблених офіційних документів, в тому числі особистих документів особи, караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
  • Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. »

 

Відключення від електрики, тампонування труб є незаконними. ОСББ не є постачальником житлово-комунальних послуг і не має право на відключення цих послуг.

На жаль, єдиний дієвий метод боротьби з ОСББ – звернення до суду.

Юридична клініка УжНУ володіє великою практикою в роботі з ОСББ як на стороні ОСББ так на боці співвласників. Ми можемо підготувати Вам документи в суд і поліцію, підказати і пояснити які дії Вам потрібно робити і як поступити, щоб Вам не нараховувалася заборгованість, та роз’яснити способи скасування заборгованості.

 

Юридична клініка УжНУ.

 

НАШІ КОНТАКТИ:

Адреса: Юридичний факультет УжНУ
м. Ужгород, вул. Капітульна, 26, каб.23

моб. тел.: +38 066 155 79 83

веб-сайт: https://jurklinic.wixsite.com/home

 jurklinic@gmail.com

Ми в соц.мережах: https://www.facebook.com/jurklinic

legal.clinic.uzhnu

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Фінансове сафарі за 5000 грн або чого чекати та боятися українцям від нового закону щодо фінмоніторингу

Read More →