Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Юридична клініка  >  Новина

Фінансове сафарі за 5000 грн або чого чекати та боятися українцям від нового закону щодо фінмоніторингу

30.04.2020  /  0 Коментарів

ФІНАНСОВЕ САФАРІ за 5000 грн або чого чекати та чого боятися українцям від нового Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення”.

28.04.2020 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення» до якого, вже прижилась коротка назва «про фінансовий моніторинг».
Таким чином, з‘явились нові правила здійснення фінансових операцій, бути поінформованим про які зараз дуже актуально, адже вони стосуються пересічних громадян.

Коротко про актуальні зміни!

🖋З 28.04.2020 року всі перекази коштів💳💵 на суму, що перевищує 5 000 грн. (раніше сума складала 15 000 грн.) повинні супроводжуватись ідентифікацією особи з допомогою відповідних документів.

До таких фінансових операцій включатимуться такі дії, як👇🏻

📌поповнення рахунку іншої особи (у тому числі і накладним платежем)
📌переказ коштів без відкриття рахунку.

🖋Як це виглядатиме на практиці? Наведемо декілька звичних фінансових операцій:

🖇при отриманні на пошті замовлення на суму, що перевищує 5 000 грн. потрібно буде надати паспорт для підтвердження своєї особи, але схоже, що при здійсненні доставки кур’єром і оплати готівкою питання ідентифікації відпадає саме по собі.

🖇при здійсненні переказу коштів через термінал потрібно буде ідентифікуватись з допомогою власної карти, якщо оплата здійснюється через касу знову ж таки надати паспорт.

‼️При цьому, при оплаті власною банківською карткою 💳 та для переказів з картки на карту жодних змін не відбудеться, оскільки, у такому випадку особа вже ідентифікована за посередництвом банківської карти.

🖋Обов’язковій перевірці, також, підлягатимуть операції із віртуальними активами – криптовалютою, на суму від 30 тис. грн. без відкриття банківського рахунку.

☝🏻Нові зміни не торкнуться операцій щодо:

✔️зняття коштів із власного рахунку;

✔️переказів коштів щодо сплати обов‘язкових платежів, податків, зборів, штрафів та житлово-комунальних послуг;

✔️платежів за кредитом у розмірі до 30 000 грн.;

✔️операції, що здійснюються за посередництва уповноважених осіб.

Свій фаховий коментар з цього питання нам надала наш експерт, партнер ЮК УжНУ, адвокат Качмар Оксана Богданівна https://instagram.com/_kachmar.oksana_?igshid=aldfidprav6u

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЮРИДИЧНУ КЛІНІКУ УжНУ

Read More →