Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Стиль життя  >  Анонси  >  Новина

В Ужгороді відбудеться Міжнародний Форум, присвячений активізації співробітництва в Карпатському Єврорегіоні 

11.06.2021  /  0 Коментарів

14-15 червня 2021 року в обласному центрі пройде Міжнародний Форум міжрегіонального та міжмуніципального транскордонного співробітництва «Україна у Карпатському Єврорегіоні». Ініціатор проведення Форуму – відкрите коаліційне об’єднання «Закарпаття – український центр Карпатського Єврорегіону».

Міжнародний Форум відбуватиметься за участі представників України, Угорщини, Словаччини, Польщі та Румунії, а також Асоціації європейських прикордонних регіонів, зокрема її Генерального секретаря пана Мартіна Гіллермо Раміреса.

У рамках Форуму планується проведення тематичного круглого столу під назвою «Карпатський Єврорегіон як важливий інституційний інструмент євроінтеграційного поступу України», а також ухвалення проєкту Резолюції Форуму – Ужгородської декларації-2021.

Крім того, в перший день Форуму заплановані символічні відкриття Міжрегіонального Офісу регіональних відділень Асоціації міст України «Карпатський Єврорегіон – Україна», Центру українсько-польського співробітництва Ужгородського національного університету, підписання відкритого Меморандуму про оновлення та діяльність транскордонної мережі «Форум міст – побратимів та міст-партнерів Карпатського Єврорегіону», а також відкритої міжнародної Угоди про утворення та діяльність транскордонної мережі «Форум громадянського суспільства Карпатського Єврорегіону».

Важливою частиною Форуму стане проведення Міжнародної науково-практичної конференції пам’яті Сергія Устича «Карпатський Єврорегіон: підсумки та перспективи багатостороннього транскордонного співробітництва в умовах євроінтеграційного поступу України».  Нагадаємо, що працюючи на початку 90-х років головою Закарпатської обласної ради та виконкому, головою Закарпатської обласної держадміністрації, Сергій Устич був одним із головних ініціаторів і натхненником створення у 1993 році першої у Центральній та Східній Європі міжнародної Міжрегіональної асоціації (МА) «Карпатський Єврорегіон», у яку згодом об’єднались прикордонні регіони 5-ох країн і Раду якої він успішно очолював у перші роки роботи цієї найбільшої єврорегіональної міжнародної інституції.

Також у другий день Форуму відбудеться нагородження переможців конкурсу дитячого малюнку на тему: «Будуємо Європу в Україні через транскордонне співробітництво з країнами ЄС» та конкурсу фотографій на тему: «Закарпаття у Карпатському Єврорегіоні: природа, події, люди».

Зазначимо, що Форум проходитиме у гібридному форматі: з безпосередньою участю із забезпеченням карантинних вимог та в онлайн включеннях. Робочі мови – українська й англійська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

В Ужгороді австрійські експерти провели майстер-клас щодо приготування та використання компостів у школах

Read More →