Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новини Закарпаття  >  Новина

Сквер позаду Закарпатської ОДА планують “втопити” в гранітних плитах

07.03.2019  /  0 Коментарів

20 лютого в Ужгороді засідала консультативна ради з питань охорони культурної спадщини при Закарпатській облдержадміністрації.

На розгляд ради було винесено 9 проектів, які передбачають змін в історичному ареалі. Окрім скандальної багатоповерхової забудови під Ужгородським замком, представники влади розглядали чергову сумнівну ініціативу міськради Ужгорода.

Мова про ремонт скверу ім. Ф. Крупки (позаду Закарпатської ОДА). На розгляд цього питання завітав навіть міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, пояснивши свій візит тим, що цього разу бажає уникнути суперечок з активістами, як це було напередодні робіт на Набережній Незалежності.

Присутній був й інший представник замовника робіт, себто Департаменту міського господарства Ужгорода, який всіляко намагався запевнити, що зелену зону ніхто не чіпатиме поки спеціалісти не відпрацюють дендроплан.

За класикою жанру останніх років, покриття доріжок Департамент міського господарства запропонував викласти  гранітною бруківкою, мотивуючи це тим, що таку поверхню зручно буде прибирати.

Нагадаємо, за часів каденції братів Андріївих, обласний цент почав потопати у гранітній бруківці, які замовляються в одного і того самого постачальника. Злі язики подейкують – частка виробництва бруківки належить старшому брату міського голови, а виробничі потужності, для зручності, вже перенесено в Ужгород.

Дещо раніше громадська ініціатива Save Uzhhorod розмістила інфографіку, де чітко зазначено, що закупівлі саме цього матеріалу проходять по ціні в 4 рази вищої від ринкової, а всі топові підряди в місті отримує скандальна ТОВ “КБК”, яка не володіє значним ресурсом робочої сили та замовляє субпідрядників, заробляючи на маржі між виплатами міськради та оплатою залученим до робіт фірм. Останні, до слова, свої кошти отримують не завжди.

Варто нагадати, що сквер є частиною пам’ятки містобудування місцевого значення «Малий Ґалаґов», яку та ж міська влада начебто прагне включити до Списку світової спадщини ЮНЕСКО (хоча робить все можливе, щоб цього не сталося).

Також це об’єкт природно-заповідного фонду — частина парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Партерний сквер» – повідомдяють громадські активісти.

Певні сумніви викликає і якість лавиць, які закуповує міська рада.

Так, нещодавно закарпатські ЗМІ опублікували фото лавиць, які заплановано встановити в рамках капремонту набережної. Фарба полущилася ще до встановлення лавиць та початку їх експлуатації.

Занепокоєння викликає і зелена зону скверу, адже останні роки в Ужгороді спостерігається активна кампанія по вирубці зелених насаджень, натомість ручні фірми мера ТОВ Агромікс та ТОВ «Мерістема» закуповують, за наші гроші, садженці за ціною в декілька тисяч гривень. Наприклад, на вулиці Шумній, 60 дерев обійшлися платникам податків в понад 200 тисяч гривень. А нещодавно журналісти закарпатського видання prozak розповіли, що тільки з початку року в Ужгороді було вирублено 217 дерев, а так зване “озеленення” Ужгорода насправді одним із пунктів збагачення керівників міста.

Повертаючись до проекту, міська рада не провела жодних архівних досліджень, а проект реставрації/реабілітації навіть не створювався.

Компетентними спеціалістами не досліджено первісне планування скверу і не заплановано його відновлення.

Однак, міська рада знову бере до рук проект з гранітною бруківкою на доріжках, пошарпаними лавицями та псевдоісторичними ліхтарями, намагаючись проштовхнути через комісії та громадськість чергову “Андріївку”.

Така кількість бруківки починаєте нагадувати мавзолей, в якому нинішня влада планує навіки похоронити історично-архітектурну спадщину міста.

Для якісного перекляду матеріалу в стрічці ukr.net, перейдіть на сторінку матеріалу за посиланням в назві статті.

За метеріалами ПроЗахід, prozak.info, Save Uzhhorod.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Чому Закарпаття знову має стати українським центром Карпатського Єврорегіону?

Read More →