Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новини Закарпаття  >  Новина

Півтори сотні юнаків з Ужгорода та району планують призвати на військову строкову службу

11.04.2019  /  0 Коментарів

Із 1 квітня в Україні розпочалася цьогорічна весняна призовна кампанія. Відповідно до розпорядження міського голови Богдана Андріїва в Ужгороді створена міська призовна комісія. Сьогодні в малому залі міськради на прес-конференції «Весняний призов на строкову військову службу» члени комісії розповіли журналістам, як здійснюватиметься цьогорічний весняний призов.

Військовий комісар Ужгородського об’єднаного міського військового комісаріату Ігор Тищук зазначив: «Усі юнаки призовного віку, від 20 до 27 років, підлягають призову на військову строкову службу. Планове завдання для Ужгородського об’єднаного міського військового комісаріату становить 150 осіб – з Ужгорода та району».

За словами воєнкома, призовників направлятимуть на строкову службу до Збройних Сил України, а також підрозділів Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії, Державної прикордонної служби.

Також Ігор Тищук зазначив, що призовники проходитимуть обов’язкову підготовку в навчальних військових центрах. Зокрема, ті, які направлятимуться до підрозділів ЗСУ, – у селі Старичі Львівської області, селищі Десна Чернігівської області; до підрозділів Державної спеціальної служби транспорту – у навчальних центрах Чернігова, прикордонної служби – у Великих Мостах або Черкасах. Скеровані в прикордонну службу з великою імовірністю зможуть проходити її і на Закарпатті, каже Ігор Тищук. Найдовше навчання у військових центрах може тривати 3 місяці. Відправка молодого поповнення військовослужбовців розпочнеться з 22 квітня.

На зустрічі розповіли і про обставини, за якими надається відстрочка на проходження військової строкової служби (за станом здоров’я, для здобуття вищої освіти, для здійснення деяких видів професійної діяльності, що визначено законодавством, тощо). Кожну з цих причин призовники мають підтвердити документально. Тих, кому не надійшла повістка, просять звертатися у воєнкомати для визначення свого статусу.

«Жоден призовник для проходження служби в зону проведення бойових дій, тобто Операції об’єднаних сил на сході України, не направлятиметься», – запевнив військовий комісар Ужгородського об’єднаного міського військового комісаріату Ігор Тищук.

Як зазначили на зустрічі, з 10 квітня списки призовників, які ухиляються від проходження служби, передають до органів Національної поліції України щодо їх розшуку. За ухилення законом передбачено покарання – до 3-х років позбавлення волі; є й адміністративна відповідальність.

Ішлося також і про соціальні пільги та гарантії для військовослужбовців строкової служби, серед яких – повне державне утримання, відпустка 10 діб на рік та інше.

Голова міської призовної комісії, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, підсумовуючи, запевнив, що на вулицях чи в громадських місцях «полювати» на призовників не будуть. Додав, що за останні роки покращилося соціальне забезпечення військовослужбовців, матеріально-технічне забезпечення військових формувань, де проходитимуть строкову службу. Олександр Павлович наголосив, що молоді ужгородці повинні розуміти обов’язок перед державою – захищати її територіальну цілісність та суверенітет.

Триватиме призовна кампанія протягом трьох місяців, тобто до кінця червня. Нагадаємо, терміни проходження військової строкової служби – 18 місяців, а для тих, хто здобув повну вищу освіту (рівень магістра), – 1 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

VIIІ Форум місцевого самоврядування відбудеться 10-11 червня

Read More →