Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Економіка  >  Новина

Громадам Закарпаття можуть збільшити відсоток надходжень ПДФО

16.03.2021  /  0 Коментарів

Асоціація міст України лобіюватиме збільшення відсотка ПДФО, який залишатиметься на місцях. Про це повідомив виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

За його словами частина народних депутатів розуміє потребу підтримки законопроектів в інтересах громад, що дозволять місцевій владі зробити дорогу, зберегти будівлю  тощо. Таким законопроектом є, зокрема, збільшення до 80 відсотків надходжень ПДФО у місцеві бюджети.

«Ми запропонували абсолютно чесну схему. Все можна розписати й закріпити законом. Той-таки  пільговий проїзд. Приймайте закон — є обов’язкові категорії пільговиків, решта —  на розсуд місцевої влади, в якої на це є 3% ПДФО. Вона вирішить сама, возити їй пільговиків чи годувати дітей у школі, виходячи зі своїх можливостей та думки  громад. Як це й відбувається на Заході. Ви віддали п’ять ПТУ обласному центру? Гаразд,  хай у мене буде 2% ПДФО на ПТУ, і якщо я його нормально утримую й розвиваю, то мої 2% згодом коштуватимуть не 100 гривень, а всі 300. Бо люди випустяться, підуть працювати і формувати ринок праці. Ви мені віддали непедагогічний персонал? Гаразд, я все оптимізую, тільки розпишіть мені під це ще 2% ПДФО. І знаєте, що я зроблю? Я підвищу їм зарплату, й до мене повернеться частина ПДФО. Так почнуть працювати чесні й прозорі економічні інструменти. Місцева економіка тягне всю державу. Бюджетна децентралізація врятувала цю країну під час війни» – заявив Олександр Слобожан в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

VIIІ Форум місцевого самоврядування відбудеться 10-11 червня

Read More →