Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Політика  >  Новина

В Україні скасовано депутатську недоторканість

03.09.2019  /  0 Коментарів

Народні обранці більшістю голосів підтримали зняття депутатської недоторканності.

За законопроєкт нардепи проголосували сьогодні у другому читанні. Віддали свій голос за позбавлення імунітету 373 депутатів.

Скасування депутатської недоторканності підтримала більшість нардепів. З нагоди голосування за скасування недоторканності до Ради прийшов президент Володимир Зеленський.

“В Україні вже давно існує двигун політичного життя: депутати обіцяють зняти недоторканність, потім провалюють голосування, потім забувають про це. А далі – знову по колу. Проте цьому механізму пора відправитися на звалище історії”, – заявив гарант перед історичним голосуванням нардепів.

Він наголосив: згідно з новими конституційними змінами, депутати не нестимуть відповідальність за політичні рішення, за голосування чи будь-які публічні виступи. Йдеться лише про кримінальну відповідальність нардепів.

Закон про зняття недоторканності з депутатів набере чинності з 1 січня 2020 року.

Скористатися правом монобільшості у випадку скасування недоторканності нардепи від “Слуги народу” не могли. Їх кількість у парламенті становить 254 мандати, проте законопроєкт мав отримати конституційну більшість у щонайменше 300 голосів у другому читанні.

До речі, у першому читанні за законопроєкт проголосували 363 депутати. Воно відбулося у перший день роботи нового парламенту 9 скликання – 29 серпня. Тоді за скасування імунітету проголосували майже усі депутатські фракції, група “За майбутнє” та усі позафракційні депутати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Денис Шмигаль новий Прем’єр міністр України

Read More →