Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Політика  >  Новина

“Опозиційна платформа – За життя” поверне в Україну мир

03.07.2019  /  0 Коментарів

Президентські вибори в Україні не зупинили війну

Після них стало зрозуміло, що «Опозиційна платформа – За життя» є єдиною політичною силою, яка послідовно виступає за мирне врегулювання конфлікту і має конкретний план по досягненню миру.

Головне завдання – припинити збройне протистояння

План-концепція «Опозиційної платформи – За життя» по відновленню миру в Україні заснований на Мінських угодах. Ще в 2015 році в них були записані 13 пунктів, які включали в себе: негайне і всеосяжне припинення вогню, відведення всіх важких озброєнь обома сторонами на рівні відстані з метою створення зони безпеки, діалог про модальності проведення місцевих виборів відповідно до українського законодавства і законом України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», а також про майбутній режим цих районів на підставі зазначеного закону.

Крім того, в угодах передбачалося: прийняття та введення в силу закону, що забороняє переслідування і покарання осіб, які брали участь в конфлікті; звільнення і обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб на основі принципу «всіх на всіх»; відновлення соціально-економічних зв’язків з територіями, включаючи виплату пенсій та інших виплат населенню; відновлення оподаткування в рамках правового поля України; проведення конституційної реформи в Україні і вступ в силу нової Конституції, яка передбачає в якості ключового елемента децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів). А також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей.

Нічого з цього не виконала стара влада і нічого не виконує тепер уже нова. За словами кандидата в прем’єр-міністри від «Опозиційної платформи – За життя» Юрія Бойко, повернення до Мінських угод – єдиний шлях до миру.

«Головне завдання для нашої політичної сили – припинити збройне протистояння на південному сході країни, домогтися миру в Україні. Це вимоги людей, які втомилися від війни. Досягти цього можна шляхом прямих переговорів в чотирикутнику Київ – Донецьк – Луганськ – Москва. Виконавши зобов’язання по Мінським угодами, припинивши економічну блокаду Донбасу», – заявив Юрій Бойко.

Він зазначив, що триває вже шостий рік збройний конфлікт торкнувся значної частини території Донецької та Луганської областей, призвів до загибелі тисяч мирних жителів, зруйновано значну частину інфраструктури і систем життєзабезпечення.

«Біженці, внутрішньо переміщені особи, невирішені на законодавчому рівні проблеми переселенців, дітей війни, величезна кількість неконтрольованого зброї на руках – все це наростає як снігова куля і вимагає вжиття невідкладних заходів. Повсюдно порушуються базові права людини», – зазначив опозиційний політик.

Тим часом, за його словами, замість дієвих рішень питань миру, нова влада в своїх поїздках «по Парижа та Брюсселя» займається піаром, повторюючи тексти Порошенко.

«Схоже, що величезний кредит довіри до нового президента скоро виллється в відсотки по кредиту. Люди чекають рішучих дій з боку новообраної влади. Але поки мало що змінилося в її риториці. Ми як відповідальна політична сила можемо і готові взяти на себе рішення щодо врегулювання збройного конфлікту на південному сході України. Повернути в країну мир, повернути і території, і людей», – підкреслив Юрій Бойко.

Не говорити, а зробити

Політики з «Опозиційної платформи – За життя» всі останні роки працюють над реалізацією Мінських угод. Так, голова Політради партії Віктор Медведчук з грудня 2014 року займається обміном утримуваними особами. За його участю були звільнені 485 осіб, серед яких військові і цивільні особи, в тому числі Юрій Солошенко, Геннадій Афанасьєв і Надія Савченко.

«Такі переговори не припинялися, незважаючи на позицію як старої влади, так і нової влади. Тому що вони в цьому бачать популізм, а ми бачимо реальність. Для нас головне – звільнити людей, повернути їх в сім’ї, додому, до рідних. Це завдання реалізується», – розповідає Віктор Медведчук.

А тепер, за його словами, цілі більш глобальні – робота над встановленням миру.

«Мирний план-концепція «Опозиційної платформи – За життя» підтриманий і в Донецьку, і в Луганську, і в Москві – відповідь залишається за Києвом. Але цю відповідь ми не отримали від кліки Порошенко, якому не потрібен був мир на Донбасі, йому потрібна була війна. Йому не потрібні були люди Донбасу, тому що вони ніколи не проголосували б за нього. Ми цю відповідь не отримали і від пана Зеленського і його команди. Ми чуємо різні заяви, відмовки, дешевий популізм і не більше.

Ми зобов’язані реалізувати цей мирний план. І цей мирний план буде залежати в тому числі і від того, яким складом і в якій кількості ми прийдемо в парламент, отримавши довіру наших громадян. Тому що ми повинні дати відповідь Донецьку, Луганську і Москві в питанні того, що мирний план виконання Мінських угод – це те, що ми обов’язково зробимо і обов’язково реалізуємо», – підкреслив глава Політради «Опозиційної платформи – За життя»

Продовжуючи політику консолідації всіх сил, що борються проти війни, опозиція провела в Краматорську Форум Миру. Перед його учасниками виступив кандидат в прем’єри від «Опозиційної платформи – За життя»  Юрій Бойко.

«Найбільше люди хочуть миру! І це особливо гостро відчувається тут, на Донбасі, в десятках кілометрів від лінії розмежування. І чим ближче до фронту, тим сильніше люди вимагають миру, тому що вони на собі відчули жахи війни, яка пройшла безпосередньо через їхнє життя, їхні долі і долі їхніх близьких. Тому припинення війни, повернення людей і територій, відновлення миру – перша вимога жителів Донбасу», – заявив політик.

Він підкреслив, що завдання команди «Опозиційної платформи – За життя» – зробити все, щоб прийшовши в парламент не говорити про світ, а домогтися миру, повернути людям упевненість у завтрашньому дні, повернути стабільність в їхнє життя.

«Парламент, який вороже налаштований до більшості населення України, буде переобраний. І наше завдання зробити все, щоб в нову Верховну Раду прийшли чесні порядні люди, які розуміють, що для миру в Україні потрібні конкретні дії, а не марнослів’я », – підкреслив Юрій Бойко.

Він зазначив, що у «Опозиційної платформи – За життя» є план-концепція врегулювання ситуації на південному сході країни, який вже втілюється в життя. Цей мирний план підтриманий і в Донецьку, і в Луганську, і в Москві – не прийняли рішення тільки представники української влади.

«Ми прекрасно розуміємо – без прямих переговорів з представниками РФ і керівництвом невизнаних республік відновлення миру неможливо. І ми готові почати переговорний процес. Ми не боїмося за свої рейтинги.

Наша позиція також абсолютно зрозуміла з економічних питань, які хвилюють більшу частину населення. Ми йдемо в парламент, щоб знизити тарифи. Ми вже провели два раунди переговорів про зниження тарифів на 25%, виїжджаючи з Віктором Медведчуком в Москву і Санкт-Петербург. Зрештою, потрібно перестати тероризувати наших людей цими драконівськими цифрами в платіжках.

Ми йдемо, щоб підтримати наших людей. Збільшити зарплати, пенсії, повернути пільги і соцвиплати нужденним. Не приймати бюджети, які приймалися останні 5 років, коли росли витрати на силовиків, при цьому економили на пенсіонерах та соціально незахищених громадянах.

Ми йдемо на вибори, щоб підтримати реальний сектор економіки, щоб запрацювали підприємства, і люди не виїжджали масово на заробітки, а отримували в Україні гідну зарплату за свою працю. Щоб ми з гордістю могли сказати, що відкрилися нові заводи, запущено виробництво нових літаків, відремонтовані дороги та Україна в ТОП-рейтингу країн за рівнем щастя. Ми об’єднуємося і йдемо на вибори великим мирним фронтом, щоб повернути Україні мир, а людям – країну, якої вони будуть пишатися!»- резюмував Юрій Бойко.

На форум приїхали делегації з усіх міст Донецької області і лідери Донбасу – керівники промислових підприємств, депутати різних рівнів, представники бізнесу, громадськості, соціальної, освітньої та медичної сфери. Вони підтримали мирні ініціативи «Опозиційної платформи – За життя» і Команду Миру, здатну вести переговори і домовлятися, повертати території і людей, відновлювати зруйнований регіон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Віктор Русин, детально про стан справ на Закарпатті (Відео)

Read More →