Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Стиль життя  >  Культура  >  Новина

Василь Бобіта представив свої “Барви міста” в Ужгороді

19.10.2018  /  1 Коментар

16 жовтня 2018 року в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту Василь Бобіта презентував персональну виставку робіт «Барви міста». Майже всі твори експонуються вперше.

Експозиція займає два зали музею, її назву сам автор пояснює так: «Місто часто сприймається сірим, я ж хотів підсилити його барви – звідси й назва «Барви міста». Я хотів зробити його гарнішим та яскравішим за допомогою кольору. Сірими міста були при совєтах, а зараз це не так. Взагалі урбаністика – це моя улюблена тема. На цій виставці представлені тільки міські пейзажі, здебільшого чеські. Особливо люблю Прагу – вперше побував там у 1975 році й закохався у це місто. Відтоді буваю там майже щороку. «Барви міста» – це не тільки колір, але й емоції, настрій. Прагнув створити приємний образ міста, в якому би хотілося жити і творити», – каже Василь Бобіта.

Кольорова гама Василя Бобіти яскрава й чиста. Художник зізнається, що найбільше йому до душі синій, але коли обирає барви, завжди думає про те, як з їхньою допомогою передати настрій, емоцію.

Більшість експонованих робіт створена впродовж 2018 року, хоча є кілька творів 2015-2017 років. Аромат свіжої фарби й соковиті кольори занурюють глядача в творчу атмосферу – майже сімдесят полотен перенесуть вас на вулиці Чехії, Словаччини, Угорщини, Хорватії, Франції. Є тут і закарпатські міські мотиви – прогулятися залами одне задоволення.

Стиль автора упізнаваний – це синтез декількох напрямів, що в сумі роблять його роботи цікавими та оригінальними. «Я не прихильник відкритої абстракції: вважаю, що навіть абстракція має нести якусь ідею, зміст», – каже митець.

До огляду експозиція буде доступна щонайменше два тижні.

Текст: Ксенія Шокіна

Фото: Наталія Павлик

© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

На Тячівщині в одному із храмів і досі звучить старовинний орган (ФОТО)

Read More →