Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Стиль життя  >  Культура  >  Новина

У галереї «Ілько» відкрилася фотопроект Сергія Моргунова під назвою “Я це бачив”

28.11.2018  /  0 Коментарів

24 листопада 2018 року в ужгородській галереї «Ілько» відкрилася виставка Сергія Моргунова під назвою “Я це бачив”. Проект проходить у рамках фестивалю Мандрівний DOCUDAYS UA. Епіграфом до виставки є слова відомого іспанського живописця і гравера Франсіско-Хосе де Гойя: «Фантазія, позбавлена розуму, створює чудовиськ; поєднана з ним, вона – мати мистецтва і джерело його чудес».

Сергій Моргунов – незалежний український режисер, оператор, документальний фотограф та громадський активіст. Брав участь у міжнародних виставках, публікується у міжнародних ЗМІ та тематичних книгах. З 2014 року документує наслідки російсько-української війни вздовж демаркаційної лінії. У березні 2017 року був номінований на Joop Swart World Press Photo.

Загалом в експозиції «Я це бачив» автор представив 26 чорно-білих світлин. Як зазначає в анотації до виставки сам автор, «уздовж лінії фронту розташовується смуга так званої «сірої зони» – безлюдної землі, де люди знаходяться в правовому, гуманітарному та інформаційному вакуумі через відсутність будь-яких повноважень та установ.

На даний момент багато хто з них залишаються без житла, роботи та умов для проживання. У них немає електрики, немає газу, немає їжі, щоб забезпечити їх існування. Вони покладаються на військову службу для медичного обслуговування. Час від часу артилерійські обстріли та перестрілки змушують їх жити в підвалах. Це надзвичайно несприятлива ситуація для всіх тих, хто не міг втекти – чи то через вік, здоров’я, неповносправного родича або з будь-якої іншої причини.

Багато людей вижили тільки завдяки допомозі одне одному. Тут більше, ніж скрізь, взаємна підтримка і симпатія – це сила людського духу».

Ознайомитися з фотопроектом у галереї можна до середини грудня.

© Культурно-мистецька фундація BrovdiArt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Завершився перший тиждень акції “Письменник за прилавком”

Read More →