Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Стиль життя  >  Культура  >  Новина

Новий фільм закарпатця став найпопулярнішим (ВІДЕО)

08.04.2019  /  0 Коментарів

Новий фільм закарпатця В’ячеслава Бігуна Verdict 19 про конкурс до антикорупційного суду став найпопулярнішим українським документальним фільмом за версією найбільшої в світі кінобази IMDb.comСтрічка посіла 36 місце серед 2041 українських фільмів загалом і перше – серед документальних (випередивши такі, як «Російський дятел», «Домашні ігри» та інші).

Закарпатці вперше зможуть побачити та обговорити стрічку 7 квітня в 14:00 в кінотеатрі ім. Т. Шевченка рідного міста режисера – в Тячеві за участю автора. Вхід вільний.

Це персональна історія створення Вищого антикорупційного суду. Мотивуюча драма першого кандидата до суду – відомого правознавця Олександра Мережка, який повертається до України, аби випробувати себе і систему участю в конкурсі.

Трейлер і матеріали фільму доступні онлайн (https://bit.ly/2uItDMc). ФБ-подія показу: https://www.facebook.com/events/634499877012191

В’ячеслав Бігун ― вчений-юрист і кінематографіст із Закарпаття, який розвиває напрям «Право і кіно». В’ячеслав навчався і працював у провідних університетах і наукових установах (Сорбонна, Гейдельберг), юристом ― в Європейському суді з прав людини. Автор близько 600 публікацій (https://bit.ly/2s4sWLN) та більше 20 фільмів (www.imdb.com/name/nm6484261), які в 2014-2018 роках здобули близько 50 відзнак.

Цікаві факти про фільм В’ячеслава Бігуна Verdict 19

• Назва. Verdict з латинської (vere dictum) –  «сказати правду».

• Задум. Фільм задумано як історію успіху: як визнаний (і за кордоном) правознавець стає суддею Вищого антикорупційного суду (ВАС). Але вийшла драма, що мотивує.

• Конкурс. У центрі подій фільму – конкурс на 39 посад до ВАС за участі більше 340 осіб, який тривав 2.08.2018 – 6.03.2019, переможців якого на посадах іще не затверджено.

• Кіногерой. Олександр Мережко – професор, д.ю.н., визнаний вчений-юрист, автор близько 150 публікацій, зокрема 17 монографій. Має досвід кодифікації, досліджень і викладання в США, Польщі, Індії та інших країнах. За індексом цитувань Хірша (14: https://bit.ly/2VLigyo) входить у топ-20 (з близько 1550) українських правознавців.

• Дискурс. Стрічка – внесок до дискурсу про очищення влади, і відповідь на тезу про безпрецедентний (навіть для світу) рівень прозорості конкурсу і добору суддів загалом.

• Фінансування. Фільм створено без залучення приватного, громадського чи державного фінансування. Це – актуальне авторське незалежне кіно.

• Перші відгуки. Перший допрем’єрний показ фільму відбувся 26 березня 2019 року в Американському Домі в Києві, фільм отримав позитивні відгуки глядачів і критиків (відео обговорення: https://youtu.be/uNWupdDHDMg).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

“ВідVerto”: Ужгородські блогери зняли інтерв’ю з Андрієм Любкою (ВІДЕО)

Read More →