Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Стиль життя  >  Культура  >  Новина

“Донос” на Шевченка: в обласній бібліотеці презентували історичний детектив

11.03.2019  /  0 Коментарів

В Ужгороді презентували історичний детектив присвячений Тарасу Шевченку.

Днями в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація роману письменника, журналіста, драматурга Олександра Гавроша «Донос». Оскільки Тарас Шевченко – один із головних героїв цієї драматичної історії, то представлення провели напередодні шевченківських днів.

Роман, що побачив світ у київському видавництві «Академія», присвячений драматичній темі долі учасників Кирило-Мефодіївського братства. Дія подана крізь призму доносу студента Олексія Петрова, який зламав долю Шевченку, Кулішу, Костомарову та іншим.

До теми Кобзаря ужгородський автор вперше звернувся напередодні 200-ліття Тараса Григоровича, взявши участь у конкурсі кіносценаріїв. Тоді «Історія одного доносу» Олександра Гавроша посіла друге місце. Проте автор не охолов до генія із голлівудською біографією й написав відтак п’єсу «Щоденник рядового Т.», яку втілив студентський театр Київського університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого під керівництвом режисера Євгена Нищука (нині міністр культури України).

«Донос» – це одна з перших спроб поставити Шевченка в центрі історичного детективу. Слід розуміти, що писати про Шевченка художній твір – це певною мірою самогубство. Адже він набув у національному іконостасі статус головного святого. Тому небезпечно із забронзовілого монумента витесувати живу людину, котра має і плюси, і мінуси. Зрештою, як і кожен з нас», – пояснює Олександр Гаврош, чому взявся за написання роману.

Презентація викликала чималий інтерес, були розкуплені всі книжки. Дехто навіть уже прочитав роман і поділився враженнями. Зокрема, декан факультету іноземної філології Михайло Рошко, викладач кафедри туризму та міжнародних комунікацій Оксана Панько, а професор Сергій Федака встиг написати й відгук на книжку.

Студентки І курсу відділення журналістики Алла Ревай та Діана Магоч,
фото авторок та ЗОНУБ ім. Ф. Потушняка

Медіацентр УжНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

“ВідVerto”: Ужгородські блогери зняли інтерв’ю з Андрієм Любкою (ВІДЕО)

Read More →