Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Кримінал  >  Новина

ДБР перевірить обласного прокурора Закарпаття Володимира Гаврилюка на предмет зловживань (ДОКУМЕНТ)

26.12.2018  /  0 Коментарів

Чи містяться в діях прокурора Закарпатської області Володимира Гаврилюка перевищення службових повноважень має з’ясувати Державне бюро розслідувань, згідно відповіді отриманої громадським правозахисником Віталієм Грегором.

Підставою перевірки ймовірних зловживань керівником головного правоохороного органу Закарпаття, відповідального за дотримання законності, стала заява про злочин від Віталія Грегора до Національного антикорупційного бюро України, яка в подальшому скерована до Генпрокуратури, а звідти в прокуратуру Закарпатської області і переадресована до Львівського територіального управління ДБР для розгляду по суті.

Йдеться про справу щодо розтрати бюджетних коштів головою села Драгово Михайлом Керитою, що на Хустщині, виявлену місцевими активістами та сільськими депутатами.

А саме, в червні 2017 року, на підставі фіктивних актів виконаних робіт, на рахунки підрядної будівельної компанії ТОВ “БФ Бруківник” М.Керита розпорядився перевести 44 тис. грн. бюджетних коштів за ремонт фасаду будівлі сільради. Як наслідок, кошти були переведені, а жодних робіт не проведено.

Проект підозри за ст.191 КК України щодо розтрати бюджетних коштів сільським головою був направлений Хустським відділом поліції прокурору області на погодження.

Однак Володимир Гаврилюк дав протиправну вказівку хустським слідчим перекваліфікувати дану підозру на ст. 366 КК України та оголосити її лише єдиному підозрюваному – в.о. головного бухгалтера сільради Світлані Рішко, яка також є депутатом Драгівськов сільради. Обвинувальний акт щодо останньої на сьогоднішній день вже направлений до Хустського райсуду.

Таким чином прокурор Закарпаття В.Гаврилюк зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно вплинувши на працівника правоохоронного органу, всупереч інтересам служби, діючи в інтересах третіх осіб, посприяв іншим основним фігурантам справи (голові села та підряднику) уникнути взагалі кримінальної відповідальності, а бухгалтеру отримати більш м’яке покарання.

Відтак в його діях вбачаються ознаки злочинів, передбачених статтями 364, 365, 343 Кримінального кодексу України. А у разі доведення вини прокурору, В.Гаврилюку загрожує до 5 років позбавлення волі.

Залишається сподіватись, що новосформований правоохоронний орган, Державне бюро розслідувань, покаже приклад ефективної роботи для всіх колег з інших відомств та притягне до відповідальності всіх винних, не зважаючи від їх посад та звань.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Знайшли туристку з Києва, яка загубилася в Карпатах

Read More →