Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Економіка  >  Новина

Що потрібно знати закарпатцям про податкову знижку?

04.03.2019  /  0 Коментарів

Законом України від 03 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (далі – Закон № 2477-VIII) внесені зміни, зокрема, до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), згідно із якими платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). При цьому у зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). До витрат, які платник матиме право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року враховуватимуться витрати, понесені платником після набрання чинності Законом № 2477-VIII, тобто після 28 липня 2018 року та підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами.

Суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти регулює Закон України від 05 вересня 2017 року № 2145-VІІІ «Про освіту» (далі – Закон № 2145) та спеціальні закони України «Про позашкільну освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту».
Відповідно до ст. 22 Закону № 2145 юридична особа має статус закладу освіти, якщо основним видом діяльності є освітня діяльність. Права та обов’язки закладу освіти, передбачені цим та іншими законами України, має також фізична особа – підприємець або структурний підрозділ юридичної особи приватного чи публічного права, основним видом діяльності якого є освітня діяльність. Фізична особа – підприємець або структурний підрозділ юридичної особи приватного чи публічного права, освітня діяльність якого перестає бути основним видом його діяльності, втрачає права і обов’язки, у тому числі права на пільги, передбачені законодавством для закладу освіти.

Освітня діяльність провадиться на підставі ліцензії, що видається органом ліцензування відповідно до законодавства (ст. 43 Закону № 2145). Заклад дошкільної освіти відповідно до Закону України від 11.07.2001 № 2628-ІІІ «Про дошкільну освіту» – навчальний заклад, що забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту. Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність за наявності ліцензії на право здійснення освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти.
Враховуючи зазначене, платник має право включити до податкової знижки здійснені ним витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення за умови, що основним видом діяльності закладу є освітня діяльність.

Слід зазначити, що для отримання податкової знижки за освітні послуги з закладом освіти має бути укладений договір, де зазначено хто надає послуги, їх отримувача, вартість таких послуг і строк надання, а оплата підтверджена платіжними та розрахунковими документами. При виникненні спірних ситуацій додатковим документом, який підтверджує право на податкову знижку на суму витрат на користь закладів дошкільної освіти може бути копія ліцензії суб’єкта надання освітньої послуги.

Законом України від 22.06.2000 № 1841-ІІІ «Про позашкільну освіту» (далі – Закон № 1841-ІІІ ) визначено, що позашкільна освіта це сукупність знань, умінь та навичок, що здобувають вихованці, учні і слухачі в закладах позашкільної освіти, інших суб’єктах освітньої діяльності за програмами позашкільної освіти.

Відповідно до ст. 16 Закону № 1841-ІІІ освітня програма – це єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організован
их закладом позашкільної освіти для досягнення учнями, вихованцями, слухачами результатів навчання (набуття компетентностей). Навчально-виховний процес у позашкільних закладах незалежно від підпорядкування, типів та форм власності здійснюється за типовими навчальними планами і програмами, що затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.

Враховуючи наведене вище, послуги позашкільної освіти повинні надаватись згідно із затвердженими програмами позашкільної освіти, мати визначену вартість та повинні бути спрямовані на досягнення здобувачем освіти очікуваних результатів навчання.

Для отримання податкової знижки з закладом освіти має бути укладений договір про надання освітніх послуг у сфері позашкільної освіти, де зазначено хто надає послуги, їх отримувача, вартість таких послуг, строк надання, а оплата підтверджена платіжними та розрахунковими документами.

ДФС у Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Підтримаємо закарпатських ЛІДЕРІВ!

You might also like...

Місцеві бюджети Закарпаття отримали понад 1,3 млрд грн ПДФО

Read More →