Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новина

Заява екологічної громадськості з приводу провалу голосування на сесії важливих рішень обласної ради щодо пралісів

03.03.2021  /  0 Коментарів

Відкрите коаліційне об’єднання громадських об’єднань і науковців «Форум екологічного порятунку Закарпаття», яке утворене і активно діє з 2012 року та об’єднує 34 громадські організації краю екологічного і природоохоронного спрямування, з обуренням і засудженням сприйняли звістку про те, що 25 лютого 2021 р. на сесії Закарпатської обласної ради підступно провалено голосування по 4-х із 9-ти проєктів рішень щодо пралісів.

Цілеспрямований провал голосування по створенню 20-ти із 40-а пралісових пам’яток природи на Закарпатті загальною площею 5038,3 га викликав потужний суспільний резонанс як у колах громадськості і науковців, так і в громадах області. Адже підсумок усіх 9-ти проєктів рішень по пралісам, у підготовці яких впродовж кількох років працювали фахівці лісової справи і науковці природоохоронної справи, по праву мав вивести Закарпаття в лідери із заповідання найцінніших лісів в Україні, надавши заповідному статусу додатково 8485, 4 га первісних лісів, що є одними з останніх європейських бастіонів дикої природи.
У просування до голосування на сесії обласної ради цього надважливого в історії природоохоронної справи державницького рішення немало зусиль також доклали як провідні фахівці лісового напрямку WWF в Україні, так і постійна екологічна комісія облради, департамент екології та природних ресурсів ОДА, провідні екологічні і туристичні громадські об’єднання краю. Усі без винятку проєкти рішень одноголосно підтримала напередодні сесії і президія Закарпатської обласної ради.
Тим не менше, провал голосування по пралісам уже став ганебною сторінкою в діяльності облради нового скликання. Гостра дискусія в соціальних мережах, яка розгорілась уже після скандального провалу голосувань між окремими обласними депутатами і обуреною громадськістю, лише підтвердила найгірші суспільні очікування від окремих представників депутатського корпусу облради нового скликання. Незграбні «пояснення» окремих депутатів начебто необхідністю узгодження своїх голосувань з громадами і виборцями, інтереси яких ніби-то будуть порушені заповідним статусом пралісів, сприймаються громадськістю як невдалі спроби прикриття інших, прихованих намірів, отже не можуть слугувати жодним виправданням їхніх дій.
Адже голосування на сесії облради по пралісам, з однієї сторони, це завершальний акт в алгоритмі технічних дій і рішень багатьох фахових інституцій, експертів і науковців, отже, є суто організаційно-технічним рішенням, а не політичним. Якщо по технічним і технологічним проміжковим рішенням експертів і науковців у депутатів були зауваження, то їх слід було сформулювати і обгрунтувати. При цьому, громад у законодавчо-нормативному алгоритмі немає і не може бути за означенням, адже праліси не для поселень людей і соціумів та інфраструктури, це острівці дикої природи, які належить оберігати у їх природному стані. З іншої сторони, депутатам у алгоритмі технічних дій і рішень надається почесна місія – колегіально і публічно схвалити заповідний статус пралісів, який об’єктивно і де-факто давно, тисячі років існує, а освічені і дружні до природи закарпатці і гості нашого краю у ХХІ столітті матимуть унікальну можливість побачити наживо лісове диво.
Виявилось, що не всі депутати Закарпатської облради готові до виконання цієї почесної місії. Не виключено, що у них або в інших, бізнесових зацікавлених групах є інші інтереси на територіях майбутніх пралісів. Стовідсотково це не інтереси громад, бо ніхто не забороняє збирати гриби-ягоди та відпочивати у пралісах.
Коаліційне об’єднання «Форум екологічного порятунку Закарпаття» звертається до депутатів обласної ради з проханням виправити допущену прикру помилку щодо провалу голосування по 4-х із 9-ти проєктів рішень щодо суттєвого розширення мережі пралісів на Закарпатті. І виконати свою почесну, передбачену законом місію у захисті нашої унікальної на теренах Європи і світу дикої природи пралісів – надбання, отримане нами від пращурів, яке маємо так само бережливо передати нащадкам.
Прийнято 02.03.2021 р.
Коаліційним об’єднанням
«Форум екологічного порятунку Закарпаття»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Уряд хоче перекласти компенсації підприємцям за збитки від карантину на бюджети громад

Read More →