Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Економіка  >  Новина

Закарпатські громади після виборів не залежатимуть від районів

17.09.2020  /  0 Коментарів

17 вересня Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614 від 09.06.2020 у другому читанні та в цілому як закон.

Законопроєкт №3614, розроблений Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів (З.Андрійовичем, В.Безгіним та ін.), передбачає завершення бюджетної децентралізації, закріплення за бюджетами громад 60% ПДФО та переведення на прямі міжбюджетні відносини новостворених громад вже з 1 січня 2021 року.

Як розповідає консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ Асоціації міст України Юлія Траньович, чинна редакція Бюджетного кодексу визначала однаковий склад доходів і видатків для районних бюджетів, бюджетів міст обласного значення та ОТГ, що суперечило завершенню реформування адміністративно-територіального устрою. Прийняттям законопроєкту 3614 закладено основу нової бюджетної системи України, яка функціонуватиме з наступного року. Зокрема, законопроєктом встановлено рівні умови формування дохідної бази бюджетів місцевого самоврядування для нових сільських, селищних, міських територіальних громад в таких обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ. Районні бюджети будуть формуватися тільки за рахунок доходів від районної комунальної власності.

Закарпатське РВ АМУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Незважаючи на COVID окремі місцеві бюджети Закарпаття суттєво збільшили свої надходження

Read More →