Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Економіка  >  Новина

Закарпатські громади можуть позбавити права контролю за працею

27.01.2021  /  0 Коментарів

Найближчим часом планується винесення в Парламент на голосування у другому читанні проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» №0958 від 29.08.2019.
Законопроєкт має на меті позбавити органи місцевого самоврядування базового рівня (виконавчі органи сільських, селищних, міських рад) права здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю. Прийняття законопроєкту призведе до:

► тінізації зайнятості, оскільки від контролю усуваються органи місцевого самоврядування, які найбільше зацікавлені у «білій» зайнятості для збільшення надходжень в місцевий бюджет;

► зменшення надходжень до місцевих та державного бюджетів у зв’язку з тінізацією зайнятості;

► порушення трудових прав працівників через ресурсну неспроможність Держпраці та її територіальних органів оперативно реагувати на такі порушення;

► порушення соціальних гарантій працівників у зв’язку зі зменшенням кількості профілактичних, роз’яснювальних та контролюючих заходів з питань праці в громадах;

► звільнення більше пів тисячі працівників місцевого самоврядування – місцевих інспекторів праці, які здійснюють контроль за додержанням законодавства про працю.

Окрім того, законопроєкт не підтримують Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державна служба України з питань праці та Федерація професійних спілок України.

Асоціація міст України звернулася до Голови Парламенту Д.Разумкова з проханням не підтримувати законопроект № 0958 на голосуванні у Верховній Раді України.

Нагадаємо, 25 січня АМУ закликала народних депутатів не підтримувати законопроєкт №0958, що позбавляє громади права контролю за працею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

В Ужгороді австрійські експерти провели майстер-клас щодо приготування та використання компостів у школах

Read More →