Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Аналітика  >  Новина

Які втрати завдав коронавірус місцевим бюджетам Закарпаття

18.05.2020  /  0 Коментарів

У зв’язку зі зменшенням з березня ділової активності, а також запровадження податкових пільг для підтримки бізнесу в період карантину, місцеві бюджети недоотримують значні фінансові ресурси.

Детальніше стан виконання місцевих бюджетів Закарпатської області в період коронакризи аналізує Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області:

«Ефект карантину позначився на дохідній частині місцевих бюджетів Закарпаття одразу ж починаючи з березня. Так, у березні до загального фонду зведеного бюджету області надійшло 389,2 млн грн, що на 23,6% менше, ніж у лютому, а у квітні – 346,8 млн грн, що ще на 10,9% менше, ніж у попередньому місяці. Поступове зменшення надходжень спостерігається по більшості видах доходів.

Порівнюючи динаміку помісячних надходжень відносно відповідного періоду минулого року, також бачимо після лютого суттєве зниження темпів зростання дохідної частини. У лютому 2020 року відносно 2019 року надійшло 117,4%, у березні – 109,9%, а в квітні до місцевих бюджетів Закарпаття надійшло на 26,2% менше, ніж у квітні 2019 року. Така ситуація спостерігається по всій Україні.

Загалом за січень-квітень 2020 року надійшло тільки на 2,1% більше доходів, ніж за відповідний період 2019 року.

Зокрема, за 4 місяці поточного року ПДФО, що є найбільшим наповнювачем місцевих бюджетів, до зведеного бюджету Закарпатської області надійшло тільки на 4,9% більше, ніж минулого року, єдиного податку – на 8,2% більше. Суттєво зменшились надходження від плати за землю – на 16,1%. Також у порівнянні з січнем-квітнем минулого року знизились надходження акцизу з пального – на 17,8%.

При цьому, незважаючи на значне скорочення місцевих бюджетів, місцеві органи влади активно долучаються до протидії COVID-19. Загалом з усіх рівнів місцевих бюджетів Закарпатської області передбачено виділити понад 206,7 млн грн на запобігання поширенню та ліквідацію коронавірусної хвороби. 76% цих коштів виділяється з обласного бюджету та інші 24% – з бюджетів міст, ОТГ та зведених бюджетів районів. Станом на 15.05.2020 р. профінансовано 104,0 млн грн або 50%».

Закарпатське РВ АМУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

В Ужгороді провели черговий онлайн-практикум для органів місцевого самоврядування

Read More →