Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Світ  >  Новина

Делегація з німецького міста-побратима Дармштадта в Ужгороді

28.11.2018  /  0 Коментарів

Уже другий день в Ужгороді з офіційним візитом перебуває делегація з німецького міста-побратима Дармштадта.

У її складі – офіційні особи та представники найбільшого постачальника газу та електрики в регіоні фірми Entega, одного з двох найбільших університетів міста – Hochschule Darmstadt, експерти сфери туризму та громадського управління: голова товариства «Німеччина-Україна-Молдова», представник організації «Коло друзів Україна-Німеччина» Ульріх Віссманн, представник міської ради Дармштадта Уляна Винарчук, працівник фірми «Entega» Марко Дікманн, член товариства побратимства у Дармштадті, експерт туристичної галузі Петер Ері, відповідальна за проекти зі ЗМІ та соціальні проекти Клаудія Ері, викладач Дармштадтського університету Клаус Габермел, студентка-магістр Дармштадтського університету Юлія Мор, а також Мартін Ройтер, який є інтегрованим експертом із розвитку побратимства і працює в Ужгороді. У програмі візиту – зустрічі з керівництвом нашого міста, УжНУ, водоканалу, ТОВ “АВЕ-Ужгород”, представниками туристичної галузі, готельного та ресторанного бізнесу тощо.

Сьогодні з гостями із Німеччини зустрівся міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Ульріх Віссманн наголосив на важливості співпраці двох міст, поінформував, що мета цього візиту – участь у спільних інфраструктурних проектах: Дармштадт готує заявку на фінансування з німецьких урядових джерел та від європейських фінансових донорів і бачить партнером по цьому проекту Ужгород. Однак заявку може подати тільки німецька сторона, тому приїхали фахівці, які зараз опрацьовують питання забезпечення якісною питною водою, утилізації та переробки твердих побутових відходів, вивчають туристичну галузь обласного центру Закарпаття. Уже провели зустрічі з представниками готельного та ресторанного бізнесу, туристичних агенцій, сьогодні запланована зустріч зі студентами УжНУ, у четвер – обговорення результатів.

Богдан Андріїв, зі свого боку, висловив вдячність німецьким партнерам за співпрацю та можливість долучити наше місто до участі у європейських програмах, запевнив, що з боку Ужгородської міської ради фахівці з Дармшатдта матимуть всебічну підтримку та сприяння. Також Богдан Євстафійович висловив сподівання, що Дармшатдту вдасться перемогти у конкурсі проектів і вони будуть успішно реалізовані як у німецькому місті-побратимі, так і в Ужгороді.

Напередодні ж представники Дармштадта презентували в Ужгородській міській раді проект з утилізації твердих побутових відходів: робоча група німецьких фахівців продовжує роботу у рамках проекту SKEW «Пакет для швидкого запуску – Україна». Нагадаємо, у жовтні делегація з Ужгорода перебувала у Дармштадті, де, зокрема, ознайомилася з роботою німецьких комунальних підприємств, що забезпечують місто водою та позбавляють його від сміття. Також німецькі фахівці вчора розпочали детально знайомитися з роботою ужгородського водоканалу.
Із гостями з Німеччини зустрівся заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, долучилася й директор ТОВ «АВЕ-Ужгород» Наталія Якубик.

Німецькі партнери розповіли про свій досвід поводження з твердими побутовими відходами. Йшлося і про концепцію впровадження системи управління відходами в Ужгороді, що стало темою магістерської роботи німецької студентки Юлії Мор. Своїми науковими поглядами дівчина також поділиться зі студентами Ужгородського національного університету під час свого тритижневого перебування в обласному центрі Закарпаття.

Олександр Білак відзначив: «Коли всі заходи будуть впроваджені, матимемо можливість показати позитивний досвід реалізації спільного проекту, звертатися до великих фінансових структур – Європейського інвестиційного банку чи Європейського банку реконструкції та розвитку, інших фондів та інвесторів, яким було б цікаво реалізовувати такий проект. Без концепції ми не можемо розраховувати на результат».

Зараз триває робота над узагальненням проектних пропозицій, до 15 грудня потрібно подати концепції проектів на розгляд і фінансування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Підтримаємо закарпатських ЛІДЕРІВ!

You might also like...

Міжнародна науково-практична конференція в УжНУ (ФОТО)

Read More →