Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Світ  >  Новина

“Cлова мають значення”: в Ужгороді обговорили проблеми гендерної нерівності та дискримінації нацменшин (ВІДЕО)

07.11.2018  /  0 Коментарів

         Гендерна рівність на Закарпатті, на жаль, є лише якимсь абстрактним поняттям, котре використовується в журналістському побуті дуже рідко. Тому задля підвищення професійної кваліфікації медівників регіону та обізнаності громадських активістів  нещодавно в Ужгороді відбувся семінар «Медіа без упереджень: слова мають значення», який проходив у рамках проекту “Свобода медіа в Україні”, що впроваджується в межах спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу “Партнерство заради належного врядування”, за участі Міністерства інформаційної політики України та ГО “Ліга захисту прав жінок”.

Модераторкою дійства була керівниця вищезгаданого проекту Сюзанна Мнацаканян, котра розпочала дійство словами подяки учасникам заходу, а також представила гостей семінару: голову Офісу Ради Європи в Україні Мортена Енберга, народну депутатку, голову підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету ВРУ з прав людини Ірину Суслову, заступника міського голови Ужгорода Василя Гомоная та фахівця з комунікацій проекту ЄС «Association4U» в Міністерстві інформаційної політики України Іллю Удовиченка, – які коротко розповіли, чому тема гендеру є важливою для представників ЗМІ і загалом українців.

         Семінар був поділений на дві сесії: «Гендерна рівність у рекламі та медіа: стандарти Ради Європи та національне законодавство. Взаємодія медіа, держави та громадянського суспільства задля подолання гендерних стереотипів та сексизму» та «Етичне висвітлення питань національних громад в медіа», де розглянули проблеми: як протидіяти сексизму та стереотипам у медіа та рекламі, упередження, мова ворожнечі та голос національних спільнот у медіа, виклики у висвітленні в ЗМІ ситуації місцевої громади.

         Відомо, що на Закарпатті хоч і не найбільша кількість громад нацменшин, але найбільше представників, тому семінар був дуже корисним для медівників, адже етично висвітлювати проблемні ситуації з представниками різних громад – це надзвичайно важливо для зменшення провокативних дій і укорінення миру між усіма національностями, що проживають у нашому регіоні.

         Під час неформального спілкування за кавою учасники дійства ділилися враженнями від почутого та будували стратегії вирішення гендерної та дискримінації нацменшин на Закарпатті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

У Словаччині українець допустив лобове зіткнення з іншим авто: є постраждалі (ФОТО)

Read More →