Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Економіка  >  Новина

Уряд просять затвердити розподіл акцизу на пальне на ІІ півріччя

17.09.2021  /  0 Коментарів

Бюджетний кодекс України визначає, що частина (13,44%) акцизів на пальне зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування у порядку, визначеному Урядом (пп. 16-1 та 16-2 частини першої ст. 64).

Для розподілу між бюджетами місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизів на пальне у другому півріччі 2021 року Уряд має затвердити відповідні частки. Однак вже більше двох місяців Кабінет Міністрів затримує прийняття відповідного рішення і бюджети місцевого самоврядування станом на 13 вересня 2021 року не отримали визначених законом коштів.

Такі дії Уряду негативно позначаються на виконанні бюджетів громад і органи місцевого самоврядування через ненадходження доходів від акцизів на пальне змушені переглядати затвердженні бюджети і збалансовувати їх шляхом скорочення або відтермінування фінансування інших видатків. Таким чином затримується фінансування поточних та капітальних видатків закладів освіти та охорони здоров’я, будівництво та ремонт дорожньої інфраструктури, заходів з підготовки територіальних громад до опалювального сезону 2021/2022 тощо.

Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра з проханням ухвалити на найближчому засіданні Уряду проєкт постанови Уряду щодо розподілу між бюджетами місцевого самоврядування акцизів на пальне на друге півріччя 2021 року з метою збалансування бюджетів місцевого самоврядування та забезпечення надання якісних послуг жителям територіальних громад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Українські військові підтримують дерусифікацію на Закарпатті

Read More →