Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Економіка  >  Новина

Кабмін підтримав позицію АМУ щодо недопущення звільнення залізниці від сплати земельного податку

04.10.2020  /  0 Коментарів

На розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики знаходиться проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів» №3679 від 18.06.2020. Законопроєктом №3679 пропонується надання податкових пільг щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту.

Законопроєкт №3679 викликав негативну реакцію та занепокоєння місцевого самоврядування, оскільки надання запропонованих у проєкті податкових пільг щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту, призведе до зменшення надходжень до бюджету, негативно позначиться на фінансовій спроможності бюджетів громад, адже проєктом не передбачено відповідних компенсаторів втрат доходів місцевих бюджетів.

Громади спрямували близько 800 звернень щодо неприпустимості прийняття Законопроєкту №3679 до Президента України В.Зеленського, до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова, до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля, до Голови депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» Д.Арахамії та до народних депутатів України.

Асоціація міст України, захищаючи інтереси місцевого самоврядування, висловила категоричну позицію про непідтримку проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів» №3679 від 18.06.2020 та вважає неприпустимим порушення прав органів місцевого самоврядування.

Асоціація міст України звернулася до Президента України В.Зеленського, до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова, до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля, а також до Голови депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» Д.Арахамії щодо недопущення звільнення від сплати земельного податку окремих суб’єктів господарювання, зокрема АТ «Укрзалізниця».

Позицію Асоціації міст України щодо недопущення звільнення від сплати земельного податку окремих суб’єктів господарювання, зокрема АТ «Укрзалізниця», і необхідності відхилення законопроєкту №3679 підтримали Кабінет Міністрів України (лист Віце-прем’єр-міністра України), Міністерство фінансів України (лист та експертний висновок міністерства),  Державна податкова служба України (експертний висновок служби).

Водночас Міністерство  інфраструктури України підтримує звільнення від оподаткування земель залізничного транспорту та прийняття відповідного законопроєкту №3679 (лист та пропозиції міністерства).

Асоціація міст України звернулась до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики з прохання прийняти рішення рекомендувати парламенту відхилити Законопроєкт (лист АМУ).

АМУ очікує, що парламентський Комітет врахує позицію місцевого самоврядування та ухвалить рішення рекомендувати парламенту відхилити проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів» № 3679 від 18.06.2020 і Верховна Рада України в цілому підтримає місцеве самоврядування.

Аналітичний центр АМУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Незважаючи на COVID окремі місцеві бюджети Закарпаття суттєво збільшили свої надходження

Read More →