Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новини Закарпаття  >  Новина

Юристи надали правову оцінку блокуванню Івано-Франківським судом ремонту скандальної Н-09

07.04.2019  /  0 Коментарів

Зовсім нещодавно закарпатські-регіональні сайти повідомили приємну звістку – капітальному відновленню дорожнього полотна на скандальній автодорозі “Мукачево – Рогатин” бути!

Як повідомила прес-служба Закарпатської ОДА, загалом, на ремонт автошляху державного значення Н-09 «Мукачево – Рогатин» в Закарпатську область вже надійшло 242 мільйонів гривень – повідомляє ЗІДО.

23 березня, у с. Сільце Іршавського району, в рамках попередньо укладених договорів, розпочалися роботи з експлуатаційного утримання автомобільної дороги загального користування, які передували майбутньому капремонту автошляху.

До слова, експлуатаційним утриманням доріг займаються 2 фірми – облавтодор і «Технобудцентр.

До 25 березня тендер таки був проведений. Омріяний капремонт автошляху національного значення от-от повинен був розпочатися, однак ситуація різко змінилася у зв’язку з позовом Івано-Франкіської фірми “ПБС”, для якої участь в тендері завершилася на етапі кваліфікації.

Через це Буковельська фірма, яка раніше відмовилася проводити капремонт траси Н-09, звернулася до Окружного Адміністративного суду м. Івано-Франківськ з проханням визнати дії Служби Автодоріг в Закарпатській області (далі – САД) протиправними та, рамках забезпечення позову, заборотини САД підписувати договір із переможцем тендеру на поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Н-09 «Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів» у межах Закарпатської області.

В даному контексті варто зауважити, що у Закарпатської області є всі шанси на продовження ремонту скандальної дороги.

Правову оцінку цим подіям надав адвокат Микола Товт:

Зі змісту ухвали про забезпечення позову, що міститься в мережі інтернет, стає зрозуміло, що є істотні шанси скасування такої апеляційною інстанцією з огляду на наступне:

Позовна заява подана стосовно а/д Н-09 Мукачево – Рогатин на ділянках з 2-го по 154-й кілометр, а забезпечено позов щодо ділянки цієї ж дороги, але за іншим пікетажем, а саме: з 22-го по 32-й та 3-го по 21-й кілометри.

Судом не враховано, що оскарження тендерних процедур здійснюється виключно – Антимонопольним комітетом України (далі – АМКУ), як це визначено Законом України «Про публічні закупівлі», більше того, ТОВ «ПБС» брало участь у вказаних тендерних процедурах на ділянках з 22-го по 32-й та 3-го по 21-й кілометри, але їх пропизиції були відхилені замовником.

ТОВ «ПБС» було оскаржено дані відмови до АМК, при чому аргументація була ідентична тій, що і відображена в Ухвалі, але АМК відмовив в задоволені скарг, в той час як ТОВ «ПБС» не зверталося до суду зі скасуванням рішення АМК, як це передбачено Законом, тим самим визнало законність рішення АМК, та тендерних процедур загалом.

Згідно Ухвали суд фактично задовольнив позовні вимоги ТОВ «ПБС» без розгляду справи, належних доказів доцільності задоволення заяви про забезпечення позову по тій Ухвалі, що викладена в мережі інтернет не прослідковується.

Можна припустити, що у разі не укладення тендерних договорів зі сторони САД по процедурах, які перебувають на стадії завершення та описані в Ухвалі, іншими учасниками тендерів будуть ініційовані судові спори з вимогою укласти договори, та можливо і інші провадження у зв’язку із порушенням Закону України «Про публічні закупівлі» та розпоряджень уряду щодо здійснення ремонтних робіт.

Простими словами, ТзОВ “ПБС”, в обхід визначеної процедури щодо оскарження тендеру через АМКУ подало позов зовсім щодо іншої частини дороги Н-09, а Івано-Франківський окружний Адміністративний суд, в рамках забезпечення безпідставного позову, своєю ухвалою заборонив нашій області проводити ремонт зовсім на інших ділянках автотраси!

Відмітимо, що Закарпатська обласна рада не залишилася осторонь проблеми, що виникла довкола ремонту Н-09. Свою позицію депутатський корпус та голова обласної ради висловили на вчораншій сесії:

Суспільна напруга довкола ремонту дороги тільки зростає. Так, 4 квітня, жителі с. Дунковиця Іршавського району заблокували рух транспорту через дорогу державного значення Мукачево – Рогатин з вимогою скасувати рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду про заборону Службі автомобільних доріг у Закарпатській області підписувати договір із переможцем тендеру на поточний середній ремонт.

Закарпатська область зробила все можливе, щоб КМУ виділив на ремонт катастрофічної дороги додаткове фінасування, але через безпідставну судову тяганину з боку згадуваної фірми, ремонт дороги відклався на невизначений період.

Джерело – ZIDO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Уряд хоче перекласти компенсації підприємцям за збитки від карантину на бюджети громад

Read More →