Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новини Закарпаття  >  Новина

Які таємниці ховає у собі Греко-католицький квартал Ужгорода (ВІДЕО)

12.09.2019  /  0 Коментарів

Нині факультет УжНУ – колись монастир, сьогодні паб –тоді сиротинець.

В Ужгородському замку працювала духовна семінарія, а в комерційному технікумі – жіноча вчительська гімназія. Ці та інші факти дізналися ужгородці під час відкритої екскурсії греко-католицьким кварталом.

Велична будівля на вулиці Волошина – колишній Василіанський монастир. Перший його камінь заклали ще в 1911 році. Наступного року звели приміщення у три поверхи і 56 кімнат. Нині тут навчаються студенти-фізики УжНУ.

Духовними стежками повів ужгородців на екскурсію Йосип Кобаль. Історик розповідає, Волошина і Капітульна – вулиці, які утворюютьцілий колишній греко-католицький квартал. Будівлі тут переважно належали церкві.

Послухати цікаві факти з історії Ужгорода прийшло чимало охочих. Розповідають, дізналися багато цікавогомало не про кожну будівлю. Як виявляється, поряд популярного нині пабу колись був сиротинць сестер Василіанок.Нині комерційний технікум, колись – жіноча вчительська гімназія. Інститут післядипломної освіти — колишній комітатський будинок.

Екскурсію духовними стежками організували з нагоди 30-річчя виходу з підпілля греко-католицької церкви. Ось вже 30 років, як священослужителі повернули і Хрестовоздвиженський собор. Владика Мілан Шашік розповідає, чимало приміщень церкві повернути не вдалося.

Розказав історик і проприміщення єпископської резиденції. Зупинялися біля будиночків, де жили священнослужителі, завершили екскурсію біля Ужгородського замку – адже саме там колись була духовна семінарія. більше в сюжеті М-Студіо:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Гуманний суд: закарпатський суддя випустив ще 5 наркоторговців за мізерні застави

Read More →