Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Аналітика  >  Новина

Як сайти закарпатських РДА піарять Президента (ФОТО)

08.02.2019  /  0 Коментарів

На сайтах 8 із 13 районних державних адміністрацій Закарпаття комунікаційниця ОПОРИ зафіксувала матеріали, які містять ознаки прихованого піару на користь Президента України Петра Порошенка.

У матеріалах переважно йдеться про роботу чинного глави держави, його зустрічі, заяви, виступи тощо. Зокрема, на сайтах кількох РДА області є новина про те, що Петро Порошенко вдруге претендуватиме на пост Президента.

Матеріал про виступ Порошенка на форумі «Від Крут до Брюсселя», де власне він і повідомив про намір балотуватися вдруге, вийшов на сайтах Рахівської та Перечинської РДА. У тексті цитують слова Президента, в яких він звітує про те, що вдалося зробити за 5 років його президентства та проговорює плани на майбутнє. «Завершуючи п’ятирічну каденцію, стартую знову заради збереження стратегічного курсу на Європейський Союз та НАТО, курсу на перетворення України у велику успішну країну щасливих людей. Разом ми переможемо!», – йдеться у матеріалі. Такий самий текст розмістили і на сайті Закарпатської обласної державної адміністрації.

7 02 2019 Zakarpattia rakhiv rda 1

7 02 2019 Zakarpattia perechyn rda
7 02 2019 Zakarpattia oda

У період з 28 січня по 7 лютого, на сайтах РДА області з’являлися й інші статті, які містять ознаки піару на користь чинного Президента. 6 лютого на сайтах Закарпатської ОДА, Великоберезнянської, РахівськоїУжгородської та Тячівської РДА вийшла стаття із заголовком «Це момент істини, який покаже ціну кожного політика і кожної політичної сили – Президент про закріплення у Конституції курсу на ЄС і НАТО». У статті наголошують, що Президент Петро Порошенко переконаний, що народні депутати підтримають остаточне схвалення законопроекту щодо закріплення у Конституції курсу України на вступ до Європейського Союзу та НАТО.

7 02 2019 Zakarpattia v ber rda7 02 2019 Zakarpattia rakhiv rda 27 02 2019 Zakarpattia uzhhorod rda
7 02 2019 Zakarpattia tiachiv rda

5 лютого на сайтах Закарпатської ОДА, Міжгірської, ТячівськоїПеречинської та Великоберезнянської РДА розмістили матеріал і заголовком  – «Глава держави: нам потрібен мир на українських умовах з урахуванням національних інтересів». У тексті цитуються слова Порошенка, котрі той сказав в ефірі програми «Свобода слова» від 4 лютого .  На сайтах Закарпатської ОДАХустськоїПеречинської та Тячівської РДА також є матеріал про участь Петра Порошенка у програмі «Свобода слова», однак із назвою «Президент: голосування Конституційних змін про закріплення руху України до ЄС і НАТО буде розпізнаванням «свій-чужий». У тексті йдеться про те, що Порошенко закликав народних депутатів проголосувати за внесення змін до Конституції України, які закріплять незворотність європейського та євроатлантичного напрямку розвитку України. Такий матеріал також можна знайти на сайті Рахівської РДА.

7 02 2019 Zakarpattia khust rda

На офіційному інтернет-порталі Ужгородської районної адміністрації 4 лютого опублікували матеріал – «Виступ Президента на інтронізації Предстоятеля Православної Церкви України, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія». У тексті йдеться, що Президент України, Верховна Рада України, як і вся Українська держава зробили усе можливе для становлення автокефальної  української Православної Церкви.Такий самий матеріал є й на сайті Великоберезнянської,РахівськоїПеречинської РДА та на сайті Закарпатської ОДА.

7 02 2019 Zakarpattia rakhiv rda

Крім цього, 4 лютого на сайті Перечинської РДА з’явилося повідомлення про те, що Петро Порошенко нагородив військових, які захищають суверенітет України, аналогічний матеріал розмістили і на сайті Закарпатської ОДА 1 лютого.

29 січня на сайтах Закарпатської ОДАВеликоберезнянськоїРахівської та Виноградівської РДА опублікували звернення Президента до українського народу у зв’язку з Днем пам’яті Героїв Крут.

Відзначимо, що сайт Берегівської РДА на момент проведення моніторингу не працював.
7 02 2019 Zakarpattia berehovo rda

За словами юридичної радниці Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, станом на 6 лютого П. Порошенко ще не був зареєстрованим кандидатом у Президенти, тому на сайти органів влади до цього часу не діяли встановлені частиною 3 статті 58 Закону України «Про вибори Президента України» обмеження, що забороняють в офіційних повідомленнях про главу держави використовувати коментарі агітаційного характеру, фото- та відео-ілюстрації. Однак наразі такі дії можемо оцінити як недоброчесні та такі, що мають ознаки недотримання принципу рівного та неупередженого ставлення органів влади до всіх кандидатів у Президенти.

Також нагадаємо, що згідно із частиною 3 статті Закону України «Про вибори Президента України»усі кандидати на пост Президента України мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі.

Відповідно до частини 3 статті 56-1,виборчі комісії, засоби масової інформації та інформаційні агентства, органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, об’єднання громадян та інші особи при поширенні інформації про вибори, яка не є передвиборною агітацією відповідно до статті 58 цього Закону, зобов’язані дотримуватися об’єктивності, неупередженості, збалансованості, достовірності, повноти і точності інформації.

Також відповідно до частини 3 статті 58 цього ж закону, до передвиборної агітації не належать офіційні повідомлення в період виборчого процесу (без коментарів, які можуть мати агітаційний характер, а також відео-, аудіозаписів, кінозйомок, фотоілюстрацій) про дії кандидатів на пост Президента України, пов’язані з виконанням ними посадових (службових) повноважень, передбачених Конституцією України або законами України.

За коментарями звертайтеся:
Ярослав Гулан, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0 97 644 66 39, 0 99 031 98 62
e-mail: zakarpattya@opora.org.ua
Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0 50 230 95 96
(#вибори; #opora; #опора)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

На МП «Дяково» під дахом мікроавтобуса виявили контрабандні цигарки. ФОТО

Read More →