Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новини Закарпаття  >  Новина

Як керівництво Хустської райради приховує власну зарплату (ДОКУМЕНТ)

06.11.2018  /  3 коментарі

Яку зарплатню отримує керівництво представницької влади Хустщини спробував дізнатися журналіст «Карпатського вісника» Станіслав Данко. Однак як виявилось, що ця публічна інформація не є вже й такою публічною в районній раді, а радше прихована від громадськості.

12 жовтня до Хустської районної ради журналістом був поданий інформаційний запит щодо надання інформації про виплати заробітної плати голові Хустської районної ради та його заступникам із січня 2018 року по теперішній час в розрізі – основна заробітна плата, премія, матеріальна допомога та надбавки. Однак, всупереч Законам України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», якими чітко визначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, голова Хустської районної ради Юрій Іванчо не надав запитувані інформацію. Його відповідь від 19 жовтня 2018 року містила зовсім інші дані– про структуру заробітної плати, однак не про фактично отримані (нараховані) суми виплат премій, матеріальної допомоги та надбавок голові Хустської районної ради Юрія Іванчо і його заступника Михайла Калинича.

Тому постає логічне питання, які суми коштів отримала в цьому році обрана влада Хустського району, якщо так ретельно її приховує від громадськості, зокрема журналістів. Ймовірною причиною може бути банальна спроба уникнути громадського осуду, оскільки широкого суспільного та медійного резонансу набули тогорічні скандальні події із невиплатою заробітної плати технічним працівникам районної освіти. Так, як зазначає громадський правозахисник Віталій Грегор, на Хустщині працівники райосвіти не отримували взагалі зарплати протягом трьох місяців 2017 року, а свою мінімальну зарплатню за грудень 2017 р. отримали лише наприкінці лютого 2018 року. Натомість, згідно зарплатних відомостей, оприлюднених правозахисником, голова ради Юрій Іванчо отримав за грудень 2017 року зарплату з матеріальною допомогою і надбавками понад 50 тис. грн., а його заступник Михайло Калинич – понад 45 тис. грн. Це зокрема, стало однієї із підстав для відкриття кримінального провадження Хустським відділом поліції, досудове розслідування в якому триває досі.

Водночас ненадання запитуваної інформації Кримінальним кодексом України класифікується як перешкоджання законній професійній діяльності журналіста (стаття 171). Тому ще 31 жовтня Станіслав Данко подав до закарпатської поліції відповідну заяву про кримінальне правопорушення за ознаками спеціалізованої «журналістської» статті, так як порушення законодавства головою Хустської районної ради більш ніж очевидні. Однак,  обласна поліція не зареєструвала відповідну заяву в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, порушивши вимоги статті 214 Кримінально-процесуального кодексу.

 

 

 

Відповідно, не погодившись із такою суперечливою бездіяльністю правоохоронців, журналіст подав відповідну скаргу до Ужгородського міськрайонного суду із проханням визнати протиправною бездіяльність Начальника Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області Шкирта Анатолія Івановича та зобов’язати його внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Розгляд цієї скарги відбудеться під головуванням ужгородського судді Олени Тхір в п’ятницю, 9 листопада, о 9:00.

Сподіватимемось, що  суд захистить основоположне право журналістів на інформацію, адже, як зазначила на офіційному сайті прокуратура Закарпатської області «захист професійної діяльності журналістів у всьому світі є головною ознакою цивілізованості та демократичності країни. Лише тоді, коли представник мас-медіа відчуває себе захищеним, можна говорити про реальну свободу слова в державі». Однак, на жаль, як бачимо подібні публічні заяви на офіційних сайтах правоохоронних органів Закарпаття мають більше декларативний характер, ніж практичне застосування.

 

3 коментарі

  1. Олег сказав:

    Я не можу зрозуміти чому, але наш народ чомусь полюбляє злодіїв вибирати собі в начальство. Про Іванчо, це було ясно ще на самому початку його кар’єри ще в технікумі і всі про це знають. А тепер біткаються, що злодій і так далі.

  2. Вася сказав:

    Іванчо в Лісотехніку за екзамен брав по 500грн а ко не давав тот і не здавав ! І на якого чорта туди його поставили

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Небайдужі ужгородці врятували червонокнижного чорного лелеку (ФОТО)

Read More →