Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новини Закарпаття  >  Новина

В Ужгороді з тріском провалилася русинська конференція

19.02.2018  /  1 Коментар

Сьогодні в м. Ужгороді повинна була відбутись в однойменному готелі конференція організована Іваном Данацком, та ознаменована ним як Диспут з питань культурного життя русинів регіону. Втім як і можливо було спрогнозувати вона не тільки не відбулась, але замість того щоб консолідувати лідерів русинських організацій тільки внесла розкол в закарпатське русинство.

З очікуваних учасників конференції, а саме запрошених І.Данацком послів ніхто не прийшов. З представників русинів області  зібралось близько 7 представників, які й зазвичай приходять на ці зібрання. Як представник від Словаччини на Диспуті був помічений ужгородець Валерій Падяк, який перевів Диспут в рекламу книжок свого видавництва.

Слід пригадати, що Іван Данацко своє прагнення провести диспут ознаменував листом до губернатора Геннадія Москаля з проханням надання приміщення. На що йому в кумедній формі відповіли листом з прес служби Губернатора, який став трендом не тільки регіональних груп фейсбука а й попав в новини загальноукраїнських ЗМІ.. Як пригадуємо в ОДА Івану Данацку відмовили в наданні залу (https://goloskarpat.info/power/5a698432cefca/).

На що, організатором диспуту було надіслано запрошення до консулів іноземних країн серед який були й США та Росія. І це теж сровокувало критику як серед сподвижників І.Данацка так і серед його ідейних противників. Перші засудили за запрошення надіслане консулу Росії – мовляв не слід агресорів запрошувати на русинський захід, інші, кепкували з граматичних помилок в тексті звернення (http://anons-zak.com.ua/politika/24575-v-merezh-rozkritikuvali-aktivsta-rusina-vana-danacka-foto.html).

Та вже напередодні проведення конференції сам Іван Данацко на власній сторінці написав про те, що організовуваний ним Диспут під загрозою, оскільки йому відмовляють в залі готелю Ужгород, А ряд представників русинських організацій відмежувались від участі в організовуваній новоспеченим лідером русинів конференції (http://karpatvisnuk.com.ua/all-news/transkarpatia/rusinski-organizaci%D1%97-vidmezhovuyutsya-vid-disputu-danacka.html).

От і бачимо, що анонсований та розпіарений русинський захід з тріском провалився та тільки вніс чергову смуту взаємин між лідерами різноманітних русинських організацій краю та новими представниками русинства, які вже на першому етапі не можуть не тільки домовитись про спільну стратегію й вдатись до консолідованих дій. Ймовірно така розрізненість в поглядах русинів Закарпаття спровокована різновекторністю їх основоположних поглядів, проросійських, та тих що відмежовуються від російського фінансового впливу.

1 Comment

  1. Євген Касінський сказав:

    Я вас прошу – то дегенерат! який з ним міг бути диспут?!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Підтримаємо закарпатських ЛІДЕРІВ!

You might also like...

На Закарпатті активно розводять фазанів (ВІДЕО)

Read More →