Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новини Закарпаття  >  Новина

В Ужгороді вкрали бронзовий портфель у пам’ятника Рошковичу (ФОТО)

02.04.2020  /  0 Коментарів

В Ужгороді “обікрали” скульптуру Ігнатія Рошковича. Невідомі вкрали бронзовий портфель скульптури художника.


Відому скульптуру, яка розташована на площі Театральній в історичній частині Ужгорода, пошкодили невідомі. Як передає 2 квітня Закарпаття онлайн, зі скульптурної композиції, присвяченої художнику Ігнатію Рошковичу, зник елемент — бронзовий портфель.

Повідомляється, що на місце прибула слідчо-оперативна група Відділу поліції ГУНП України в Закарпатській області, яка проводить огляд. Вирішується питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Поліцейські отримали доступ до записів з відеокамер зовнішнього спостереження та вивчають їх.

​До цього, 24 березня, в Ужгороді вже була подібна ситуація: невідомі вкрали бронзову мініскульптурку Швейка.

Ігнатій Рошкович — закарпатський і угорський художник кінця XIX – початку ХХ ст. Портретист, майстер жанрового живопису та монументального церковного стінопису, автор низки полотен, присвячених людям і природі Закарпаття. Виконав численні храмові розписи в Угорщині, Румунії, Словаччині. У період свого проживання в Ужгороді, працював учителем малювання.

Виконав книжкові ілюстрації до статей п’ятого тому видання “Австро-Угорська монархія у слові й картині”, присвячені Закарпаттю. Зокрема, в цьому виданні містяться графічні зображення замку та комітатського будинку в Ужгороді, краєвидів Перечина, Ужоцького перевалу, побутових сцен тодішньої Підкарпатській русі та русинів у народному одязі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Провину не визнає: поліція розшукала чоловіка, який вдарив ужгородку по голові

Read More →