Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Економіка  >  Новина

Уряд Угорщини виділив 9 млрд форинтів на угорські дитсадки Закарпаття

11.12.2018  /  0 Коментарів

Уряд Угорщини виділяє ще 9 мільярдів форинтів на розвиток мережі угорських дошкільних закладів Карпатського басейну, зокрема Закарпаття.

Про це Іштван Грежа – уповноважений міністра, відповідальний за розвиток співпраці Саболч-Сатмар-Березької та Закарпатської областей, а також координацію програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського регіону, заявив у понеділок на прес-конференції в Будапешті.

На третю хвилю спорудження та оновлення дошкільних установ у Карпатському басейні уряд Угорщини виділив понад 9 мільярдів форинтів (близько 9 мільйонів гривень).

Стартувала програма в листопаді 2016 року, а третій її етап завершується у грудні 2021-го. Підтримка торкнулася 1665 установ, які на початку програми відвідували 48 тисяч малюків, але число яких з кожним роком зростає.

“Незважаючи на складну демографічну ситуацію та відчутну міграцію, розраховуємо, що у 2021 році дана цифра сягне 60 тисяч”,- зазначав Іштван Грежа.

Уповноважений міністра доповів про досягнуті до цього часу здобутки. Протягом перших двох етапів програми споруджувалось 150 та оновлювалось 450 дошкільних закладів. Під 12 закладені перші камені. Крім цього, всі 1665 установ отримали пакети розвитку.

“Наша програма стимулювання дитячих дошкільних закладів перетворилась у своєрідну “радісну платформу” не лише для дітей та їх батьків, вихователів, а й розворушила цілі спільноти, – констатув Іштван Грежа. – Паралельно тривають також фахові програми, реалізація яких забезпечує більш високий та якісний рівень навчально-виховного процесу.”

На думку уповноваженого, в майбутньому варто прямувати у двох перспективних напрямках – розвиток дитячих ясел та запровадження програм для учнів початкових класів. На його думку, було б добре, якби після дитсадка діти йшли навчатись безпосеердньо в угорські національні школи.

Іштван Грежа наголосив, що програма розвитку дошкільних закладів у Карпатському регіоні – найважливіша в національних пріоритетах та політиці Угорщини. Про це інформує МТІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Над Тячівщиною сформувалася сильна гроза, місцями град: напрямок руху невідомий

Read More →