Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новини Закарпаття  >  Новина

“Україна не має права вважати меншини своїми активами” – глава МЗС Угорщини

16.10.2018  /  0 Коментарів

15 жовтня глава МЗС України Павло Клімкін зустрівся з угорським колегою Петером Сійярто у Люксембурзі.

Про це повідомляє Mukachevo.net.

За підсумками зустрічі на прес-конференції Петер Сійярто заявив, що Угорщина хоче мати “добросусідські відносини” з Україною та бачити свого східного сусіда сильною, демократичною країною, яка поважає свої міжнародні зобов’язання.

— Однак Україна не має ніякої причини вважати меншини своїми активами, – заявив міністр закордонних справ Угорщини.

Він підкреслив відкритість Угорщини до консультацій з Україною. “Угорщина вважає за важливе мати відкрите та змістовне спілкування між двома країнами, і очікує, що Україна продемонструє, що вона має намір вирішити ситуацію між двома країнами, а не погіршувати її”, – сказав Сійярто.

За його словами “Угорщина зробила зі свого боку все можливе” – уряд Угорщини витратив 27,5 млрд форинтів (84,7 млн євро) на фінансування схем економічного розвитку в Україні за останні чотири роки. Також у літніх таборах відпочило 2600 дітей з України та лікувалися 36 українських солдатів. Нагадав і про постачання препаратів для очищення питної води для Закарпаття та про державні стипендії, які були надані сотням українських студентів.

Петер Сійярто висловив сподівання, що Україна в свою чергу прийме рішення на врегулювання суперечок між країнами. Однак додав, що Київ досі не виконав будь-яких своїх обіцянок стосовно суперечливого закону “Про освіту”.

— Якщо мовний закон буде схвалений у його нинішньому вигляді, це зробить використання угорської мови в засобах масової інформації та культури неможливим, – заявив Сійярто.

Серед інших “тривожних сигналів” він назвав публікацію сайтом “Миротворець” особистих даних приватних осіб з числа угорських громадян. Занепокоєння викликала і петиція на сайті Верховної Ради про депортацію закарпатських угорців.

— Неприйнятним, неприпустимим і ганебним є взагалі можливість збирати підписи для такої пропозиції в Європі, – сказав Сійярто. Він підтвердив, що Павло Клімкін погодився з ним, що подібне не має більше повторитися.

Обидва міністри погодились надати дозвіл та посвідчення почесних консулів у обох країнах.

Крім того, Угорщина має змінити назву свого урядового уповноваженого, який відповідає за проекти розвитку Закарпаття – без зміни функції чиновника – це відкриє двері для призначення посла Угорщини в Києві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Небайдужі ужгородці врятували червонокнижного чорного лелеку (ФОТО)

Read More →