Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новини Закарпаття  >  Новина

У Закарпатській ОДА прокоментували звинувачення у завищенній вартості придбаних засобів захисту

05.05.2020  /  0 Коментарів

Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА прокоментувала раніше озвучені активістами звинувачення у завищенні вартості придбаних костюмів індивідуального захисту.

Під час сьогоднішнього брифінгу Єлизавета Біров повідоммла, що дешеві костюми не забезпечують захисту лікарів і медперсоналу від ураження коронавірусом.

«Такі коментарі (йдеться про звинувачення – ред.), звичайно, дуже неприємні. Зауважу, що усі закупівлі проводилися нами через систему «Prozorro». Перед тим у нас було засідання експертної комісії, яка складається з 20 чоловік. І ця комісія визначала, по-перше, перелік того, що ми будемо закупати, а по-друге, комісія визначала якість, яку ми хочемо закупити. Щодо засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), то є костюми, які можна купити дешевше – від 60 до 200 грн. Але якщо номінувати, який вони дають захист, то наші працівники його номінували як «нуль». Є такі засоби, які на «четвірку», і є, які на «п’ять», тобто найвищий бал. Тобто комісійно ми визначали і кількість, і якість, і заклади охорони здоров’я, куди спрямовуватимуться ці засоби», – розповіла Єлизавета Біров.

Принагідно вона подякувала благодійникам, які також допомагають із ЗІЗ для закарпатських лікарів, наголосивши, що є затребуваними й ті костюми, які є нижчої якості, адже «їх медики одягають під основний захисний комбінезон».

«Це важливо тому, що коли вони виходять із брудної зони і знімають той основний комбінезон захисту, вони не можуть, так би мовити, голими йти у душ. Тому той другий вид костюмів, дешевший, захищає їхнє тіло, шкіру», – зазначила керівниця департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА.

Єлизавета Біров також продемонструвала різні захисні костюми – ті, що медики оцінили найвище і «на нуль», наголосивши, що навіть візуально видно різницю – у якості швів, герметичності, комплектації тощо.

Подивитися на дієвість використання захисних костюмів зацікавлених осіб запросили безпосередньо до медзакладів.

Сайт міста Ужгород 0312

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Закарпаття знову не потрапило до списку областей, де можна послаблювати карантин

Read More →