Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Економіка  >  Новина

У Полянській ОТГ провели Третій регіональний форум «Поляна – ЕКО 2018»

03.12.2018  /  0 Коментарів

29-30 листопада у селі Поляна відбувся Третій регіональний форум «Поляна – ЕКО 2018».

Захід був ініційований Регіональною асоціацією органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля».

З року в рік форум ставить завдання на наступний період. Перший форум у Чопі визначив метою об’єднати громади області навколо вирішення проблеми ліквідації неочищених  комунальних стоків, яке успішно було виконано.

Рік пройшов, і на другому форумі у селі Поляна була створена екологічна асоціація, яка об’єднала вісім населених пунктів: Великий Березний, Перечин, Міжгря, Воловець, Буштно, Іршаву, Сторожницю, Поляну. Форум прийняв програму «Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території Румунії, Угорщини, Словаччини та України». З метою виконання програми, протягом року у цих населених пунктах була проведена робота з оформлення земельних ділянок під очисні споруди, геологічні та геодезичні роботи. Делегації депутатів всіх місцевих рад за два роки відвідали очисні споруди аналогічних розмірів у Словаччині та Польщі. Наступний рік після створення асоціації був присвячений проектним роботам та виготовленню документації. Роботи ще тривають, але на весні 2019 року більшість буде подано на державну будівельну експертизу. За 2018 рік асоціація поповнилась новими учасниками: Баранинською ОТГ, Ільницею, Хустом, а Чоп став асоційованим членом асоціації. Паралельно велась робота по популяризації програми та пошуку підтримки для її реалізації.

Цього року форум додав новий пріоритет у роботу асоціації – боротьба з потраплянням твердих побутових відходів у річки та водойми області. Напередодні групою експертів асоціації була підготована та виголошена доповідь на Національному форумі з поводження з ТПВ у Києві. З цією доповіддю були ознайомлені також учасники робочої групи по підготовці «Стратегії розвитку гірських населених пунктів України». Отже форум завершив триступеневий рівень обговорення нового розділу до програми ««Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території Румунії, Угорщини, Словаччини та України». Суть пропозиції полягає у поєднанні на території канальзаційно – очисної споруди будівництва сміттєпереробного заводу. Сучасні європейські технології не потребують значної території для КОС, що дає змогу економити її. До прикладу, для населеного пункту на 10 тисяч жителів для КОС достатньо   до 7 соток землі. Отже, 75%-90% території може бути використано для інших цілей. Доцільним за таких умов стало спорудження на цій території сміттєпереробного комплексу.

Оскільки проблема вирішення управління ТПВ фактично знаходиться на початковій стадії, то логічно її вирішувати із застосуванням найсучасніших підходів та технологій. Саме таке завдання і було поставлене перед групою наших постійних експертів та проектантів. На основі їх аналітичних досліджень була розроблена концепція, яка лягла в основу проектної пропозиції заводу з переробки ТВП.

Примголомшив присутніх виступ угорських колег з Верхньо – Тисянської Дирекції водного господарства Угорщини. Так, було продемонстровано наслідки повеней на Тисі, що приносять у її заплави угорської її ділянки тисячі тонн синтетичного сміття, що зноситься течією з Закарпаття.

У підсумку форум «Поляна – ЕКО 2018» окреслив головне завдання для наступних років – розробити концепцію комплексного підходу для вирішення проблем комунальних відходів у Закарпатті та втілити її у життя. Насамкінець було прийнято резолюцію по твердим побутовим відходам, у якій форум звернувся до ВРУ, КМУ, Закарпатської ОДА з конкретними пропозиціями. На форумі були підписані меморандуми про співпрацю асоціації з Національною мережею громадського здоров’я України, та про створення та діяльність міжнародного інноваційного консорціуму, повідомив виконавчий директор РАОМС «Закарпаття – за чисте довкілля» Володимир Суран.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Підтримаємо закарпатських ЛІДЕРІВ!

You might also like...

На Закарпатті активно розводять фазанів (ВІДЕО)

Read More →