Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новини Закарпаття  >  Новина

Реалізація заходів Регіональної програми задовольняє потреби закарпатських ромів

14.03.2019  /  0 Коментарів

Та вдосконалює медичне обслуговування, зберігає їх культурні традиції та ідентичність.

У ході 14-ї сесії облради депутатський корпус затверджуватиме звіт про хід виконання у 2018 році Програми «Ромське населення Закарпаття» на 2016 – 2020 роки. Проект рішення опублікований на сайті обради та попередньо розглядатиметься  на засіданнях профільних комісій.

Програма, яка націлена на захист та інтеграцію в українське суспільство ромської нацменшини, впроваджується виконавцями програми – департаментами ОДА: освіти і науки; соціального захисту населення; інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю;  культури, управліннями ОДА: національностей та релігій; молоді та спорту, Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, райдержадміністраціями, міськвиконкомами.

У пояснювальній записці зазначається, що для реалізації заходів програми з обласного бюджету на 2018 рік виділено 75,0 тис грн іззапланованих 530 тис грн.

Відтак, торік профінансовано проведення регіонального турніру з боксу, присвяченого 3-ій річниці заснування боксерського клубу „РОМСПОРТ”, виготовлено друковану продукцію до проведення ХХІ міжнародного джазового фестивалю „ Пап-Джаз-Фест”. А для дітей із багатодітних сімей ромської народності до новорічно-різдвяних свят придбано солодкі подарунки.

Серед досягнутих результатів – підтримка у районах подальшої діяльності ромських аматорських колективів у місцях їх компактного проживання. Так, діти ромської народності є вихованцями багатьох гуртків Закарпатського обласного палацу дітей та юнацтва „ПАДІЮН”, де отримують знання і навички з музичної грамоти, хореографії, гри на музичних інструментах, вокалу. Також ромські школярі активні учасники учнівських олімпіад, різних творчих конкурсів, шкільних спортивних змагань та культурно-масових заходів.

У підсумковому звіті щодо виконання обласної (бюджетної) цільової програми, медики інформують про збільшену кількість ромів, охоплених щепленням проти керованих інфекцій. Також із метою профілактики захворювань проводяться планові медогляди, заходи із диспансеризації ромського населення, взяття на облік хворих та подальше їх лікування.

Крім цього, проводяться роз’яснювальні роботи про важливість попередження шкідливих звичок, своєчасне та повноцінне лікування, додержання правил індивідуальної та колективної гігієни, здорового способу життя тощо.

Програмою передбачено й проведення спортивно-оздоровчих заходів серед дітей, підлітків та молоді ромської нацменшини для виявлення талановитих і здібних спортсменів. Так, у рамках відзначення Міжнародного дня ромів на Ужгородському стадіоні „Авангард” проведено І обласний турнір з міні-футболу серед дітей, які перебувають у конфлікті із законом, дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей. У фінальних іграх чемпіонату з футболу для ромських дітей Закарпаття взяли участь 14 команд, які пройшли відбіркові турніри в районах та містах області.

Задля вирішення гострої проблеми освіти ромів, насамперед, зміцнюються навчально-матеріальні бази шкіл, де навчаються такі діти. Зокрема, торік створено електронні варіанти навчально-методичних матеріалів, посібників, конспектів уроків для вчителів з метою забезпечення вивчення державної мови у 1-4 класах закладів загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин, де навчається переважна більшість учнів ромської народності.

За інформацією освітян у 2018-2019 навчальному році у дитсадочках виховуються 1162 діток-ромів, у шкільних заклад середню освіту здобувають 10 549 учнів (із них 139 – у спеціальних загальноосвітніх школах-інтернатах обласного підпорядкування). Загальну та професійну освіту здобуває 101 учень у п’яти професійно-технічних закладах та четверо ромів навчаються у трьох вишах області.

Здійснюються заходи щодо покращення якості надання соціальних послуг ромським сім’ям, сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, а це – понад 13 тисяч осіб, що становить 22% від усього контингенту  одержувачів допомоги відповідно до Закону України «Про допомогу сім’ям з дітьми». Крім того, проводяться інформаційні кампанії щодо можливостей працевлаштування ромів.

Вирішуються проблеми у сфері покращення комунально-побутових умов ромських сімей. Зокрема, Ужгородською міською радою створено житловий фонд соціального призначення та затверджено Порядок взяття громадян на соціальний квартирний облік, а також Мукачівською міською радою затверджено програму «Ромське поселення м. Мукачево на 2016-2020 роки», якою передбачено будівництво, реконструкція централізованого водопостачання та водовідведення на територіях компактного проживання ромського населення міста на суму 185 тис гривень.

Відповідальні виконавці Регіональної програми зазначають, що подальша реалізація її заходів сприятиме задоволення потреб ромської спільноти у різних сферах суспільного життя, вдосконаленню медичного обслуговування, збереженню культурних традицій та ідентичності ромів краю.

Джерело: Прес-служба Закарпатської обради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Підтримаємо закарпатських ЛІДЕРІВ!

You might also like...

На Закарпатті активно розводять фазанів (ВІДЕО)

Read More →