Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новини Закарпаття  >  Новина

Про доставку доставку газу – і не тільки: у Закарпатгазі започаткували зустрічі зі споживачами

19.02.2020  /  0 Коментарів

Відкрита зустріч із споживачами відбулася у Центрі обслуговування клієнтів АТ «Закарпатгаз».

Відвідувачі мали змогу поспілкуватися безпосередньо з комерційною директоркою товариства Юлією Соколовою.

Головна тема – платіж за доставку. Він розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від того, скільки кубометрів газу конкретний споживач використав упродовж попереднього “газового року”. Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, ділиться на 12 місяців. Результат множиться на тариф на доставку. Для Закарпаття це – 1,25 грн з ПДВ на перше півріччя 2020 року.

«Це плановий, рівномірний платіж. Чому саме такий? Аби людина могла чітко спланувати свої витрати. По-друге, це зменшить навантаження на споживача в опалювальний період. Адже раніше загальна сума залежала від кількості спожитого газу. Та влітку ми споживаємо значно менше, ніж взимку. А на холодний період припадає 80-90% річного споживання газу. Зарплати ж і пенсії однакові впродовж усього року. Тож споживачу вигідніше, так би мовити, «розбити» платіж, а не віддавати взимку майже половину сімейного бюджету за опалення. До речі, практика рівномірної оплати впродовж року застосовується майже в усіх країнах Європи», – пояснила Юлія Соколова.

Побутові споживачі повинні сплачувати за доставку газу до 20 числа того місяця, в якому надається послуга. Тобто за доставку в лютому потрібно сплатити до 20-го лютого.

Подібний варіант сплати дуже комфортний, погодився один із відвідувачів заходу, ужгородець, Микола Карбованець: «Крім фахового розʼяснення, я отримав відповіді на всі питання, які цікавили. І все від спеціалістів, а не з чуток десь на ринку».

Такі зустрічі відбуваються періодично і продовжуватимуться надалі. Корисні як для тих, хто вже відвідував їх, так і для тих, хто прийшов вперше.

«Розкладають все по поличках, що зрозуміло все навіть людям, які не дуже розуміються в цих питаннях. І я вважаю, що їхнє відвідування – зменшує кількість чуток», – відмітила відвідувачка, Ніна Михайлик.

Зустрічі зі споживачами відбуваються також у ЦОКах Мукачева, Сваляви та Хуста.

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

За минулі вихідні поліцейські зафіксували понад двадцять порушень карантинних вимог

Read More →