Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новини Закарпаття  >  Новина

Голова Гукливого на Воловечині “рішає” питання в суді по землі, захопленій по підробленим документам?

19.01.2020  /  0 Коментарів

Голова села Гукливого Федір Бирак є відомим латифундистом Воловецького району, що “дерибанить” землі собі і своїй родині та навіть неповнолітнім членам родини.

З вересня 2016 року в Україні почала діяти судова реформа, яка могла б докорінно змінити роботу системи правосуддя України. Найперше, що українці змогли б відчути – це дію реформи на прикладі корумпованих суддів – їх змогли б затримувати на місці злочину.

З іншого боку, судді отримали суттєве підвищення заробітної плати. Також на них чекала і масова переатестація, конкурси та створення з чистого листа найвпливовіших гілок суддівської влади. Голову Воловецького районного суду Софілканич О.А також не минула така участь. І вона успішно пройшла переатестацію та відповідні конкурси. Отже отримала право вважатись некорумпованою та «незаплямованою» суддею.

Але зараз репутація Голови Воловецького районного суду може похитнутись у випадку прийняття рішення “під впливом” в земельному спорі. А все через тиск на неї з боку голови Гукливської сільради – Федора Бирака, син якого та й сама сільська рада на цей час є відповідачами у деяких судових справах, що розглядаються під головуванням цієї судді.

На судові засідання голова села не вважає потрібним з’явитись, у деяких заочно заявляє відвід іншому судді. Однак, після засідань він одразу терміново приїжджає до будівлі Воловецького районного суду. Йде «вирішувати питання»? Такі його дії відбувались неодноразово, коли «правда не на його стороні» і може зашкодити як його інтересам, так і інтересам його близьких.

І ось знову такі самі його дії відбулись у Воловці в п’ятницю, 17.01.2020 року, коли одразу ж після судового засідання о 14.00 годині він був помічений біля будівлі Воловецького райсуду. Рішення у судовій справі під головуванням судді Софілканич О.А. щодо незаконого захоплення землі шляхом підроблення документів, в якій одним із відповідачів є Гукливська сільська рада, а іншим відповідачем є син голови села Василь Бирак, повинно бути оголошено в понеділок, 20 січня о 09.30.

Громадськість і жителі села Гукливого сподіваються, що суддя пройде це випробування на доброчесність, незалежність і відповідність Бангалорським принципам та не піддасться незаконному впливу нахабного сільського голови Бирака Ф.Ф.

Як публічно висловився ТАРАС ШЕПЕЛЬ, заступник голови Третейського суду при Торгово-промисловій палаті України, член Громадської ради доброчесності при Вищій кваліфкомісії суддів, – довіра до суду буквально означає те, що людина вірить і достеменно знає, що у випадку потрапляння у правовий конфлікт суд стане на захист порушених прав, а не заможнішої чи більш впливової сторони спору.

Громадський правозахисник Віталій Грегор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

За минулий тиждень в Мукачеві за тиждень народилося 32 немовлят

Read More →