Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новина

Територіальні громади Закарпаття знову зможуть здійснювати архбудконтроль

24.12.2020  /  0 Коментарів

23 грудня відбулося засідання Кабінету Міністрів України, на якому, зокрема, було обговорено питання щодо реформи містобудівної сфери. Позицію Асоціації міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. 

Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов, презентуючи План завершення реформи містобудування, нагадав, що минулого тижня Уряд схвалив постанову, якою відновлено дію постанови №553 «Про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Документ зараз доопрацьовується і найближчим часом буде оприлюднений. За цим рішенням місцевому самоврядуванню повернуто повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль.

Олександр Слобожан, виступаючи на засіданні Уряду, наголосив, що Асоціація міст України вітає рішення Уряду щодо відновлення дії постанови №553, завдяки якому місцеве самоврядування знову зможе здійснювати архітектурно-будівельний контроль. «Дякуємо Міністерству розвитку громад та територій і особисто Міністру Олексію Чернишову за ініціативу щодо вирішення проблем громад у цій сфері, а також за зусилля щодо збереження здобутку децентралізації. Адже передача на місця повноважень  держархбудконтролю була чи не найпершим кроком цієї важливої реформи!», – сказав О.Слобожан

Також він зазначив, що тепер місцева влада на виконання закону «Про регулювання містобудівної діяльності» зможе протидіяти реальним та потенційним порушенням у будівництві і висловив сподівання, що анонсована Урядом реформа у містобудуванні:

  • усуне очевидні серйозні проблеми, які збурюють суспільство;
  • передбачить належну роль місцевого самоврядування для забезпечення гармонійного просторового розвитку громад;
  • створить умови для надання на місцевому рівні якісних адміністративних послуг з містобудівних питань та захисту майнових прав як громадян, так і забудовників.

На завершення виступу О.Слобожан подякував Уряду та Мінрегіону і сказав, що  АМУ готова до спільної роботи.

Нагадаємо,  на початку грудня АМУ підтримала ініціативу Мінрегіону щодо повернення архітектурно-будівельного контролю на місця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Незважаючи на COVID окремі місцеві бюджети Закарпаття суттєво збільшили свої надходження

Read More →