Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Аналітика  >  Новина

Прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом у новостворених ОТГ під загрозою

13.04.2020  /  0 Коментарів

13 квітня Парламент на позачерговому пленарному засіданні планує розглянути доопрацьований законопроєкт про внесення змін до Держбюджету на 2020 рік.

Йдеться про проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” 3279-д від 11.04.2020. Його розроблено для вжиття заходів з нейтралізації наслідків поширення коронавірусної інфекції COVID-19 та підтримки економічної активності в країні. Законопроєктом пропонується внесення змін до Державного бюджету України – 2020 шляхом скорочення обсягів видатків бюджету, зокрема і таких, що впливають на фінансову спроможність органів місцевого самоврядування.

Окрім цього в законопроєкті, як і в першій редакції від 29.03.2020, пропонується виключити п. 9 Прикінцевих положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”, яким передбачалось у 2020 році переведення на прямі міжбюджетні відносини створених вкінці 2019 року ОТГ, та внесення змін до обсягів трансфертів міст обласного значення та ОТГ, у яких відбулось приєднання нових громад. При цьому внесення змін до додатку 5 (міжбюджетні трансферти) Закону “Про Державний бюджет України на 2020 рік” не передбачається. У Закарпатській області виконання даного п.9 Прикінцевих положень з початку року очікують новостворені Горондівська, Керецьківська, Зарічанська, Довжанська, Великоберезнянська, Холмківська, Оноківська, Кам’янська, Косоньська ОТГ, а також розширені Берегівська, Мукачівська та Полянська громади.

«Переведення новостворених ОТГ на прямі міжбюджетні відносини не потребує додаткових видатків з державного бюджету. Такі зміни дозволили б цим громадам взяти на себе повноваження із забезпечення належного рівня надання всіх послуг, а мешканці громад змогли б відчути всі переваги децентралізації. Проте виключення п. 9 з Прикінцевих положень Закону про Держбюджет – 2020 фактично позбавляє ці громади останнього шансу у 2020 році стати повноцінними ОТГ» – консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ Юлія Траньович.

Із законопроєктом можна ознайомитись за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68570

Нагадаємо, що 8 квітня Асоціація міст України звернулася до Комітетів Верховної Ради України з питань бюджету та організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо переведення на прямі міжбюджетні відносини ряду громад. Також нещодавно з даного питання до окремих народних депутатів зверталось Закарпатське РВ Асоціації міст України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

В Ужгороді провели черговий онлайн-практикум для органів місцевого самоврядування

Read More →