Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новина

Консультанти Закарпатського РВ АМУ провели перші виїзні консультації у новостворених територіальних громадах Закарпаття

12.11.2020  /  0 Коментарів

 

 

У закарпатських територіальних громадах триває підготовка до перших сесій новообраних місцевих рад. По особливому цей процес відбувається у новоутворених територіальних громадах, яким тільки належить відчути переваги так званої децентралізаційної реформи – об’єднання з сусідніми громадами,  перехід на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, набуття нових джерел фінансування місцевого бюджету, нових повноважень, а разом з ними і можливостей для розвитку власної громади.

Такими, наприклад, є Білківська, Великолучківська, Верхньокоропецька та Івановецька сільські територіальні громади. Саме тут нещодавно побували консультанти Закарпатського РВ АМУ, зокрема консультант з правових питань та виконавчий директор Олег Лукша, консультанка з бюджетних питань Юлія Траньович та консультант з комунікацій Станіслав Данко.  У рамках виїзних консультацій відбулись зустрічі з новообраними сільськими головами та депутатами сільської ради. На всіх зустрічах виконавчий директор Олег Лукша підкреслював очевидні переваги децентралізаційної реформи для новостворених громад, розповів наскільки непростим був шлях реформи у Закарпатській області. Також він звернув особливу увагу присутніх на історичності прийдешніх перших сесій місцевих ради, які вперше відбуваються у рамках нового адмінтерустрою та  закінчення першого етапу реформи місцевого самоврядування в Україні.

Водночас, Олег Лукша поділився практичними рекомендаціями для новостворених громад, підготовленими Асоціацією міст України, у яких детально описані всі необхідні кроки громад-новачків: від проведення перших сесій, реорганізації сільських рад до формування старостинських округів, призначення старост тощо.

Консультантка з бюджетних питань Юлія Траньович ознайомила присутніх з аналізом стартової бюджетної спроможності закарпатських громад, розробленим консультантами Закарпатського РВ АМУ. Також відповіла на численні запитання, які стосувались надходжень до бюджету громади, розподілу субвенцій, фінансової спроможності.

У свою чергу присутні на консультації у територіальних громадах, а саме майбутні сільські голови, депутати та працівники ради подякували консультантам Закарпатського РВ АМУ за візит, а також слушні й актуальні рекомендації, відзначивши критичну необхідність таких консультацій, особливо у новоутворених громадах, де робота органів місцевого самоврядування починається абсолютному по новому шляху.

Нагадаємо, що у Закарпатській області найбільша кількість саме новостворених територіальних громад. Після чергових місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня 2020 року,  із усіх 64-х тергромад краю 47 з них  стартують у новому для них «децентралізованому» форматі: з новими доходами, ресурсами, територіями та можливостями,  але в той же час і великою відповідальністю за власний розвиток та майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Чому Закарпаття знову має стати українським центром Карпатського Єврорегіону?

Read More →