Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Новини  >  Новина

Команда консультантів Закарпатського РВ АМУ провела виїзні консультації у новоутворених територіальних громадах Хустщини

26.11.2020  /  0 Коментарів

В рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) фахівці Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України продовжують проводити виїзні консультації у новоутворених закарпатських громадах та надавати методичну підтримку для їх успішного старту в оновленому форматі.

Зокрема, такі консультації були проведені для представників Хустської, Вишківської, Горінчівської та Драгівської територіальних громад. Зазначені громади вперше впроваджуватимуть так звану децентралізаційну реформу, а тому практичні рекомендації щодо перших кроків, необхідних для початку роботи органів місцевого самоврядування, є для них вкрай важливими.

Варто зазначити, що Хустська міська територіальна громада об’єднала більше половини населених пунктів вже колишнього Хустського району, а саме 16 рад з населенням більше 80 тисяч мешканців. Горінчівська та Драгівська сільські територіальна громади – по 4 ради з населенням близько 13 та 14 тисяч мешканців відповідно. Натомість Вишківська селищна територіальна громада об’єднала всього дві ради, Вишківську та Велятинську, проте з населенням більше 16 тисяч мешканців.

Під час проведення консультацій виконавчий директор та консультант з юридичних питань Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша у першу чергу акцентував увагу на перевагах так званої децентралізаційної реформи та можливостях, які вона надає громадам для розвитку. «Від гальмування реформи колишніми посадовцями Закарпатської ОДА громади краю зазнали значних збитків. Натомість зараз, із новими повноваженнями та ресурсами, закарпатські громади мають змогу «ударними» темпами надолужити втрачене та стати прикладом успішної реалізації власного потенціалу та фінансової спроможності» – зазначив Олег Лукша.

Водночас, у рамках консультацій, консультантка з бюджетних питань Юлія Траньович підкреслила, що закарпатські громади мають дуже різні рівні фінансових показників, проте всі вони мають достатній потенціал дохідної частини бюджету та інших ресурсів для того, щоб бути фінансово спроможними. Також вона нагадала про особливості формування фінансового підрозділу у селищних і сільських радах, а також специфіку виконання бюджету до та з нового року.

Крім того, користуючись нагодою, Олег Лукша передав для переобраного Хустського міського голови Володимира Кащука почесну грамоту Офісу реформ за вагомий внесок у розбудову місцевого самоврядування та створення нової територіальної громади. Таку ж грамоту він вручив і переобраному Вишківському селищному голові Ярославу Гайовичу.

Нагадаємо, що Асоціація міст України презентувала власний Практичний посібник для громад, електронна версія якого доступна за посиланням на сайті АМУ: https://www.auc.org.ua/novyna/predstavlyayemo-praktychnyy-posibnyk-amu-dlya-gromad-pyat-moduliv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Незважаючи на COVID окремі місцеві бюджети Закарпаття суттєво збільшили свої надходження

Read More →