Загружаємо...
Ви тут:  Головна  >  Економіка  >  Новина

Громади Закарпаття втратять понад 80 млн. грн через “податкові канікули” у зв’язку з коронавірусом

20.03.2020  /  0 Коментарів

Закарпатські громади втратять понад 80 млн. грн через введені «податкові канікули» у зв’язку з коронавірусом.

З метою захисту бізнесу від негативних наслідків у зв’язку з невикористанням економічного потенціалу через запровадження карантинних заходів з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби 17 березня Верховна Рада Україна прийняла за основу і в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (№3220 від 16.03.2020).

Юлія Траньович, консультант з бюджетних питань Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України, розповідає, що «у зв’язку з прийнятими «податковими канікулами» суттєво зменшаться надходження до бюджетів громад, адже визначені пільги стосуються саме місцевих податків. Зокрема, місцеві бюджети Закарпаття від незарахування протягом двох місяців плати за землю та податку на нерухоме майно з об’єктів нежитлової нерухомості недоотримають щонайменше 80 млн. грн. Також слід врахувати, що через зниження бізнес-активності значно зменшаться і інші надходження до всіх рівнів бюджетів».

 «Від місцевих податків звільняється і надприбутковий бізнес, і підприємства, що продовжують працювати в повному обсязі. Фактично вилучаються джерела, які в структурі складають 13% загальних доходів з бюджетів тергромад! Всі міста, села, селища і ОТГ взяли на себе велику відповідальність у боротьбі з пандемією і спрямовують на це сотні мільйонів гривень. Саме за рахунок місцевих бюджетів у цих умовах підвищуються зарплати медикам, проводиться закупівля ліків, масок, тестів, обладнання. Якщо не внести терміново зміни в Закон 533-ІХ (3220), громади стануть безсилими перед коронавірусом. Крім того, не вистачить ресурсів навіть на мінімальні зарплати медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ» – наголошує виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

У свою чергу, народний депутат України Зіновій Андрійович рекомендує невідкладно внести поправки такого характеру:

  • скасувати податок для підприємців І і ІІ-ї групи, а податок для багатих підприємців, таких як промислові підприємства, підприємства енергетики, фабрики, Укрзалізниця – залишити.
  • переглянути акцизи та підакцизні групи товарів, такі як алкоголь, сигарети, нафтопродукти, газ, та залишити єдиний соціальний внесок, який є головним наповнювачем пенсійного фонду.

Нагадаємо, що схваленим законопроєктом, зокрема, визначено, що:

  • не нараховується та не сплачується за період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності;
  • не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб;
  • відтерміновується подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік, до 1 липня 2020 року та обов’язок фізичної особи до 1 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначеного в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік.

17 березня Голова АМУ Віталій Кличко звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням не підписувати Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)»(законопроєкт №3220).

Закарпатське РВ АМУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Активісти прийшли до вчительки додому аби знайти тіло закарпатця Василя Гоблика

Read More →